3060D to przełączany zasilacz laboratoryjny 30V/60A z cyfrowymi miernikami obu wielkości, wskazaniem limitu prądu i zabezpieczeniem OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection, OHP (Over Heat Protection).
jest to zasilacz impulsowy i dlatego nie jest tak ciężki jak inne zasilacze o tej samej mocy wyjściowej wyposażone w klasyczny transformator; znaczną część masy stanowią solidne radiatory umieszczone wewnątrz zasilacza. Inne korzystne argumenty przemawiające za zasilaczem impulsowym to niższe rozpraszanie mocy cieplnej i znacznie szybsza reakcja, tj. wysoka stabilność napięcia wyjściowego, w porównaniu do zasilaczy liniowych.
Zasilacz ma regulowane gniazda napięciowe z przodu, ale są one używane tylko do podłączania aplikacji o niskim poborze mocy lub do podłączania przyrządów pomiarowych. Duże obciążenia prądowe muszą być podłączone do solidnych pozłacanych śrubowych punktów połączeniowych z tyłu zasilacza. Urządzenie jest wyposażone w aktywne chłodzenie w postaci dwóch wentylatorów, których prędkość jest dynamicznie kontrolowana w zależności od temperatury stabilizujących elementów przełączających.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 7 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 7 kg |