Niezwykle wydajny impulsowy zasilacz laboratoryjny 15V/100A z miernikami ditheringu dla obu wielkości, wskazaniem limitu prądu i zabezpieczeniem OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection, OHP (Over Heat Protection). Jest to zasilacz impulsowy i dlatego nie jest tak ciężki jak inne zasilacze o tej samej mocy wyjściowej wyposażone w konwencjonalny transformator.
inne korzystne argumenty przemawiające za zasilaczami impulsowymi to niższe rozpraszanie mocy cieplnej i znacznie szybsza reakcja w porównaniu do zasilaczy liniowych, tj. wysoka stabilność napięcia wyjściowego. Z drugiej strony, może nie być odpowiedni do zasilania aplikacji wrażliwych na zakłócenia, takich jak radia - w tym przypadku zalecamy stosowanie zasilaczy transformatorowych.
Do podłączania dużych obciążeń prądowych służą solidne pozłacane śrubowe punkty połączeniowe z tyłu obudowy zasilacza. Zasilacz wyposażony jest w aktywne chłodzenie w postaci wentylatora z dużymi łopatkami, którego prędkość obrotowa jest dynamicznie regulowana w zależności od temperatury stabilizujących elementów przełączających.
Zasilacz stabilizowany ma moc wyjściową 1,5 kW i jest w stanie utrzymać stabilne napięcie na zaciskach wyjściowych w pełnym zakresie regulacji (0-15 V) aż do obciążenia, reprezentującego rezystancję 0,15 Ohm.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 202-137-366 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.6 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 202-137-366 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.6 kg |