Niezwykle wydajny, regulowany impulsowy zasilacz laboratoryjny 30V/100A z cyfrowymi miernikami obu wielkości, wskazaniem limitu prądu i zabezpieczeniem OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection, OHP (Over Heat Protection). Jest to zasilacz impulsowy i dlatego nie jest tak ciężki jak inne zasilacze o tej samej mocy wyjściowej wyposażone w klasyczny transformator.
inne korzystne argumenty przemawiające za zasilaczami impulsowymi to niższe rozpraszanie mocy cieplnej i znacznie szybsza reakcja w porównaniu do zasilaczy liniowych, tj. wysoka stabilność napięcia wyjściowego.
Solidne pozłacane śrubowe punkty połączeniowe z tyłu obudowy zasilacza służą do podłączania dużych obciążeń prądowych. Zasilacz wyposażony jest w aktywne chłodzenie w postaci wentylatora z dużymi łopatkami, którego prędkość obrotowa jest dynamicznie regulowana w zależności od temperatury stabilizujących elementów przełączających.
Zasilacz stabilizowany posiada moc wyjściową 3kW i jest w stanie utrzymać stabilne napięcie na zaciskach wyjściowych w pełnym zakresie regulacji (0-30V) aż do obciążenia stanowiącego rezystancję 0,3 Ohm. Uwaga - zasilacz musi być podłączony do obwodu 230V zabezpieczonego wyłącznikiem 16A. Wyłącznik 10A nie pozwoli na wykorzystanie pełnej mocy zasilacza tj. poboru 100A przy ustabilizowanym napięciu 30V na zaciskach wyjściowych.
Maksymalne obciążenie zacisków wyzwalacza:
Przednie zaciski maks. 10A
Tylne zaciski do pełnych 100A.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CC (prąd stały)CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -20°C do 50°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-168-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 9 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CC (prąd stały)CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -20°C do 50°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-168-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 9 kg |