Niezwykle wydajny, regulowany impulsowy zasilacz laboratoryjny 0-15V/200A z cyfrowymi miernikami obu wielkości, wskazaniem limitu prądu i zabezpieczeniem OVP (Over Voltage Protection), OCP (Over Current Protection, OHP (Over Heat Protection). Jest to zasilacz impulsowy i dlatego nie jest tak ciężki jak inne zasilacze o tej samej mocy wyjściowej wyposażone w klasyczny transformator.
inne korzystne argumenty przemawiające za zasilaczami impulsowymi to niższe rozpraszanie mocy cieplnej i znacznie szybsza reakcja w porównaniu do zasilaczy liniowych, tj. wysoka stabilność napięcia wyjściowego.
Solidne pozłacane śrubowe (M17) punkty połączeniowe z tyłu obudowy zasilacza służą do podłączania dużych obciążeń prądowych. Zasilacz wyposażony jest w aktywne chłodzenie w postaci wentylatora z dużymi łopatkami, którego prędkość obrotowa jest dynamicznie regulowana w zależności od temperatury stabilizujących elementów przełączających.
Zasilacz stabilizowany posiada moc wyjściową 3kW i jest w stanie utrzymać stabilne napięcie na zaciskach wyjściowych w pełnym zakresie regulacji (0-15V) aż do obciążenia stanowiącego rezystancję 0,075 Ohm. Uwaga - zasilacz musi być podłączony do obwodu 230V zabezpieczonego wyłącznikiem 16A. Wyłącznik 10A nie pozwoli na wykorzystanie pełnej mocy zasilacza tj. poboru 200A przy ustabilizowanym napięciu 15V na zaciskach wyjściowych.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 11.8 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 11.8 kg |