6060D to przełączany zasilacz laboratoryjny 60V/60A z cyfrowymi miernikami obu wielkości, wskazaniem limitu prądu i OVP (ochrona przed przepięciem), OCP (ochrona przed nadmiernym prądem), OHP (ochrona przed przegrzaniem).
jest to zasilacz impulsowy i dlatego nie jest tak ciężki jak inne zasilacze o tej samej mocy wyjściowej wyposażone w klasyczny transformator; znaczną część masy stanowią solidne radiatory umieszczone wewnątrz zasilacza. Inne korzystne argumenty przemawiające za zasilaczem impulsowym to niższe rozpraszanie mocy cieplnej i znacznie szybsza reakcja, tj. wysoka stabilność napięcia wyjściowego, w porównaniu do zasilaczy liniowych. Z drugiej strony, może nie być odpowiedni do zasilania aplikacji wrażliwych na zakłócenia, takich jak radia - w tym przypadku zalecamy stosowanie zasilaczy transformatorowych.
Ze względów bezpieczeństwa, zasilacz nie posiada standardowych regulowanych pinów napięcia z przodu. Obciążenie musi być podłączone do solidnych pozłacanych śrubowych punktów połączeniowych z tyłu zasilacza. Ze względu na wysoką moc wejściową zasilacza, urządzenie jest również wyposażone we własny podwójny wyłącznik automatyczny, jak widać na zdjęciach poglądowych. Urządzenie jest wyposażone w aktywne chłodzenie w postaci wentylatora o dużych łopatkach, którego prędkość jest dynamicznie kontrolowana w zależności od temperatury stabilizujących elementów przełączających.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -20°C do 50°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 8.8 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Tętnienie napięcia | < 0,5% Vout |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -20°C do 50°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 8.8 kg |