Precyzyjny programowalny zasilacz laboratoryjny z interfejsem USB/COM do podłączenia do komputera. Program operacyjny na komputer PC (Microsoft Windows XP lub nowszy) może monitorować i regulować parametry zasilacza w locie oraz wykreśla przebieg napięcia wyjściowego na zaciskach, a także wykres poboru prądu. Oprócz wykresu, wartości napięcia i prądu mogą być rejestrowane w czasie i wyświetlane w tabeli. Funkcja zaprogramowanego przełączania zasilacza w określonych odstępach czasu i ze zmiennymi parametrami jest odpowiednia do testowania na liniach produkcyjnych lub, na przykład, do symulacji sztucznego starzenia się komponentów.
Napięcie zasilacza jest płynnie regulowane w zakresie od 0 do 60 V w setnych częściach wolta; w tysięcznych częściach ampera - tj. w miliamperach można wybrać ograniczenie prądu lub prąd w trybie prądu stałego. Ponieważ sterowanie zasilaczem jest w pełni cyfrowe, oferowana jest również funkcja przechowywania wybranych wartości w pamięci. Dostępne są 4+1 pozycje pamięci. Aby przywołać zapisane dane, wystarczy nacisnąć przycisk odpowiedniej pozycji pamięci. Jeśli potrzeby związane z zasilaniem bieżącej aplikacji elektronicznej wymagają zupełnie innych ustawień zasilania niż te zapisane w pamięci, można użyć piątej pozycji ręcznej, która pozwala ustawić zasilanie zgodnie z potrzebami bez zmiany zapisanych wartości. Jeśli jednak przydatne okaże się korzystanie z 5 pozycji pamięci, pozycja ta może być również używana jako ustawienie zapisane na stałe. Dostęp do tego ustawienia uzyskuje się po naciśnięciu przycisku M4 i obróceniu pokrętła nastawczego w prawo.
Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem, które może wystąpić podczas długotrwałego maksymalnego poboru prądu przy bardzo niskim stabilizowanym napięciu zasilania. W takich przypadkach system jest wyposażony w aktywne chłodzenie elementów stabilizujących za pomocą wentylatora. W szczególności, obwody OVP (Over Voltage Protection) lub Over Current Protection (Over Current Protection) mogą być aktywowane poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków, które są szczególnie przydatne przy podłączaniu obciążeń indukcyjnych. Jest to liniowy zasilacz laboratoryjny i dlatego jest koniecznie wyposażony w solidny, dobrze zwymiarowany transformator mocy, co jest zauważalne w wadze zasilacza.
Jest to jeden z najbardziej precyzyjnych i dokładnych zasilaczy w naszej ofercie. Odpowiada temu dokładność monitorowanych wielkości, która wynosi +20mV dla napięcia <0,5% i +5mA dla prądu <0,5%.

Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 115-160-265 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.8 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 115-160-265 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.8 kg |