
Liniowy, precyzyjny, sterowany cyfrowo zasilacz z 60 pozycjami pamięci i interfejsem USB/COM do podłączenia do komputera. Program operacyjny komputera może monitorować parametry zasilacza podczas jego pracy i wykreśla przebieg napięcia wyjściowego na zaciskach, a także wykres pobieranego prądu. Oprócz wykresu, wartości napięcia i prądu są rejestrowane co sekundę i wyświetlane w tabeli. Oprócz konwencjonalnych zacisków wyjściowych dla bananów, zasilacz jest wyposażony w styki śrubowe do podłączania stale zasilanych części obwodu.

Napięcie zasilacza jest płynnie regulowane w zakresie od 0 do 30 V w setnych częściach wolta; w tysięcznych częściach ampera - tj. w miliamperach można wybrać ograniczenie prądu lub prąd w trybie prądu stałego. Ponieważ sterowanie zasilaczem jest w pełni cyfrowe, oferowana jest również funkcja przechowywania wybranych wartości w pamięci. Dostępnych jest 60 pozycji pamięci. Aby przywołać zapisane dane, wystarczy znaleźć odpowiednią pozycję pamięci, obracając pokrętło. W trybie sterowania z komputera PC nie są wymagane żadne przyciski - wszystkim steruje program (Win 7).
Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem, które może wystąpić podczas długotrwałego maksymalnego poboru prądu przy ekstremalnie niskim stabilizowanym napięciu zasilania. W takich przypadkach system jest wyposażony w aktywne chłodzenie elementów stabilizujących za pomocą wentylatora.

Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CC (prąd stały)CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,2 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 135-190-280 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.5 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CC (prąd stały)CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,2 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 135-190-280 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.5 kg |