Transformatorowy, precyzyjny, programowalny, sterowany cyfrowo zasilacz laboratoryjny z interfejsem USB/COM do podłączenia do komputera. Program operacyjny na komputer PC (Windows XP lub nowszy) może monitorować i regulować parametry zasilacza w locie i wykreśla przebieg napięcia wyjściowego na zaciskach, a także wykres poboru prądu. Oprócz wykresu, wartości napięcia i prądu mogą być rejestrowane w czasie i wyświetlane w tabeli. Funkcja zaprogramowanego przełączania zasilacza w określonych odstępach czasu i ze zmiennymi parametrami jest odpowiednia do testowania na liniach produkcyjnych lub, na przykład, do symulacji sztucznego starzenia się komponentów.
Napięcie zasilacza można płynnie regulować w zakresie od 0 do 30 V w setnych częściach wolta; w tysięcznych częściach ampera - tj. w miliamperach - można wybrać ograniczenie prądu lub prąd w trybie prądu stałego. Ponieważ sterowanie zasilaczem jest w pełni cyfrowe, oferowana jest również funkcja przechowywania wybranych wartości w pamięci. Dostępne są 4+1 pozycje pamięci. Aby przywołać zapisane dane, wystarczy nacisnąć przycisk odpowiedniej pozycji pamięci. Jeśli potrzeby związane z zasilaniem bieżącej aplikacji elektronicznej wymagają zupełnie innych ustawień zasilania niż te zapisane w pamięci, można użyć piątej pozycji ręcznej, która pozwala ustawić zasilanie zgodnie z potrzebami bez zmiany zapisanych wartości. Jeśli jednak przydatne okaże się korzystanie z 5 pozycji pamięci, pozycja ta może być również używana jako ustawienie zapisane na stałe. Dostęp do tego ustawienia uzyskuje się po naciśnięciu przycisku M4 i obróceniu pokrętła w prawo.
Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem, które może wystąpić podczas długotrwałego maksymalnego poboru prądu przy bardzo niskim stabilizowanym napięciu zasilania. W takich przypadkach system jest wyposażony w aktywne chłodzenie elementów stabilizujących za pomocą wentylatora. W szczególności, obwody OVP (Over Voltage Protection) lub Over Current Protection (Over Current Protection) mogą być aktywowane poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków, które są szczególnie przydatne przy podłączaniu obciążeń indukcyjnych.
Jest to jeden z najbardziej precyzyjnych - najdokładniejszych zasilaczy w naszej ofercie. Odpowiada temu dokładność monitorowanych wielkości, która wynosi +20mV dla napięcia <0,5% i +5mA dla prądu <0,5%.

Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 115-160-265 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 4.3 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | tak USB/COM |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 115-160-265 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 4.3 kg |