Wysokowydajna stacja lutownicza Bakon BK 3300A z podgrzewanym indukcyjnie
grotem, przeznaczona do ręcznego lutowania bezołowiowego szczególnie dużych powierzchni przewodzących. Dzięki zaawansowanej technologicznie konstrukcji stacja jest w stanie konkurować z wielokrotnie droższymi modelami takich producentów jak Ersa, JBC, Weller czy Hakko. Jest to idealna lutownica do bardzo szybkiego nagrzewania i lutowania/rozlutowywania blach ekranujących, przewodów zasilających, lutowania na dużych powierzchniach chłodzących oraz lutowania akumulatorów NiCd/NiMH. Wydajność mikrolutownicy jest nieoceniona na przykład podczas lutowania ogniw baterii i tworzenia acupacków; szybkie nagrzewanie pozwala uniknąć niepotrzebnego obciążania ogniw baterii przez długotrwałe wystawienie na działanie wysokich temperatur. Wszystko to przy zachowaniu możliwości wymiany końcówek z szerokiej gamy oferowanych średnic i kształtów. Fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości są wykorzystywane do podgrzewania grotu lutowniczego, indukując prądy wirowe bezpośrednio w metalowym korpusie grotu lutowniczego. Technologia ta pozwala na stosowanie wymiennych grotów w zależności od aktualnych potrzeb, eliminując jednocześnie mostek termiczny, który powoduje problemy z transferem mocy i kontrolą temperatury w konwencjonalnych mikrolutownicach z rezystancyjną cewką grzewczą i wymiennymi grotami. Dlatego też, gdy grot szybko się ochładza, pełna moc lutownicy jest natychmiast dostępna, a nieporównywalnie lepsza stabilność termiczna grotu jest osiągana podczas procesu lutowania. Ta zaleta jest szczególnie zauważalna podczas lutowania dużych powierzchni przewodzących, gdzie temperatura spada poniżej temperatury topnienia stopu lutowniczego w tanich systemach lutowania spiralnego. Stabilność temperatury zestawu lutowniczego z grzałką RF wynosi ±2°C, co w połączeniu z szybką reakcją na temperaturę sprawia, że jest on odpowiedni do procesów bezołowiowych. Aby kontrolować przestrzeganie ustalonych procedur w lutowaniu bezołowiowym, można aktywować funkcję blokady ustawionej temperatury roboczej. W tym trybie nie można zmienić temperatury lutowania bez znajomości hasła.
Temperatura grota lutownicy jest kontrolowana w pełni cyfrowo w zakresie 200~480°C, a aktualna temperatura jest wyświetlana na wyświetlaczu LED.
Moc mikrolutownicy wynosi 150W i zapewnia niezwykle szybkie nagrzewanie do temperatury roboczej natychmiast po włączeniu. Stacja ta
spełnia wymagania Heavy Duty, w porównaniu do modeli 3300 i 3300L, stacja ta posiada transformator w swoich wnętrznościach, co
gwarantuje długą żywotność nawet przy ciągłej pracy. Wymienne końcówki pokrywają szeroki zakres zastosowań, dopasowując się do wysokiej wydajności. Jednak ze względu na inny typ grotu lutowniczego, końcówki nie są wymienne z serią rezystancyjnych grotów mikrolutowniczych opartych na typie 936 lub LeadFree. Ze względu na wydajność systemu lutowniczego, jest on wyposażony w solidny typ grotu lutowniczego (typ LF301), który umożliwia montaż wymiennych grotów lutowniczych o większych średnicach. Dostarczony
grot lutowniczy LF301 nie jest kompatybilny z serią
BAKON BK200. Grot lutowniczy charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania i zawiera potężną cewkę grzewczą VH300 (150W).
Podobnie jak wszystkie systemy lutownicze Bakon, BK3300A charakteryzuje się wysoką niezawodnością i solidną konstrukcją mechaniczną. Przy projektowaniu obudowy zadbano o zapewnienie antystatyczności; złącze uziemienia do uziemienia antystatycznych padów lub płytek lutowniczych znajduje się w standardzie i można je znaleźć z tyłu urządzenia. Cały korpus stacji lutowniczej wykonany jest z profili aluminiowych. Waga samodzielnej stacji wynosi 3,8 kg. Stacja posiada własny aktywny wentylator umieszczony w dolnej części obudowy. Częstotliwość pracy indukcyjnego podgrzewania grotu lutowniczego RF wynosi 400kHz, w związku z czym przewód zasilający do grotu lutowniczego jest wyposażony w ekranowanie, aby uniknąć możliwych zakłóceń, np. z ożywianymi komponentami.
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z
szeroką gamą indukcyjnych grotów lutowniczych serii BK300.
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK300 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF301 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH300 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 130-210-105 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 5 kg |
Więcej parametrów