Przemysłowa wersja stacji BK2000 przeznaczona do pracy ciągłej. Dzięki zaawansowanej konstrukcji technologicznej, stacja jest w stanie konkurować z wieloma droższymi modelami takich producentów jak Ersa, JBC, Weller czy Hakko. Stacja wykorzystuje indukcyjne grzanie grotów i jest przeznaczona do bezołowiowego lutowania ręcznego złączy wszystkich rozmiarów. Cechy techniczne, elementy sterujące i funkcje są oparte na stacji BK2000. Wysoka niezawodność i zwiększona trwałość wynika z inaczej zaprojektowanej elektroniki sterującej i zasilacza, który wykorzystuje konwencjonalny transformator zamiast zasilacza impulsowego, jak w typie BK2000.
Jest to widoczne w wadze stacji lutowniczej, która wynosi 3,5 kg w porównaniu do 1,5 kg dla BK2000.
Temperatura grota lutownicy jest kontrolowana w pełni cyfrowo w zakresie 200 ~ 480°C, a aktualna temperatura jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Moc lutownicy wynosi 90 W i zapewnia niezwykle szybkie nagrzewanie do temperatury roboczej natychmiast po włączeniu. Wymienne groty obejmują szereg zastosowań, od lutowania SMD do lutowania akumulatorów o dużej pojemności. Jednak ze względu na inny typ grotu lutowniczego, końcówki nie są wymienne z grotami 936 i LeadFree z serii mikrolutownic oporowych. Zamawiając grot, należy wybrać jeden z dostępnych dla serii BAKON BK200.
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą indukcyjnych grotów lutowniczych serii BK200
Zalecenia:
Ta stacja lutownicza jest standardowo dostarczana ze spiczastym grotem(200-0,8D), który nie jest odpowiedni do wszystkich zastosowań. Dlatego zalecamy zakup dwóch poniższych grotów, które są niezbędne do kompleksowego lutowania i ogólnego komfortu użytkownika.
Grot Bakon200-2C - rolka ze ściętą skośnie powierzchnią, która bardzo ułatwia lutowanie cienkich przewodów i przewodów danych do powierzchni PCB (średnica 2 mm). Cyna doskonale przylega do ściętej powierzchni styku, nie przemieszcza się nigdzie na grocie.
Końcówka Bakon200-3C / Bakon200-4C - większy rozmiar poprzedniej końcówki, odpowiedni do lutowania dużych przewodów do baterii lub powierzchni PCB oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże rozpraszanie ciepła. Wybierz 3C do lutowania przewodów do baterii AA/AAA i 4C do lutowania płytek niklowych do 18650 i większych baterii
Lutowanie będzie znacznie ułatwione dzięki płynowi lutowniczemu F1, który znacznie ułatwia lutowanie i nadaje wynikowym połączeniom profesjonalny wygląd. Nadaje się do PCB i przewodów, możliwe płukanie za pomocą IPA + woda (1:1).
Z kolei do lutowania baterii nadaje się płyn neutralny, ale nie można go stosować do elektroniki i płytek drukowanych. Jest to jednak najlepszy wybór do styków baterii (możliwe płukanie wodą).
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK200 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-202 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH90 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 130-105-165 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 3.475 kg |
Więcej parametrów
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK200 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-202 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH90 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 130-105-165 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 3.475 kg |