Bardzo wydajne laboratoryjne źródło napięciowo-prądowe DC, wyposażone w klasyczny transformator. Nie zastosowano tu technologii zasilacza impulsowego, co ma pozytywny wpływ na parametry stabilizowanego napięcia. Jest to szczególnie ważne przy opracowywaniu komponentów radiowych lub aplikacji, na które negatywny wpływ może mieć sygnał emitowany przez zasilacz impulsowy lub sygnał wprowadzany bezpośrednio do wytwarzanego napięcia stabilizowanego.
zastosowanie tak potężnego transformatora znajduje odzwierciedlenie w zwiększonej wadze zasilacza; waga wynosi 14 kg.
Zasilacz jest przystosowany do obciążenia prądem ciągłym o natężeniu 20A przy dowolnej ustawionej wartości napięcia na zaciskach wyjściowych. Chłodzenie elementów stabilizujących zapewnia wbudowany wentylator o średnicy 12 cm. W przypadku zastosowań wymagających dużych obciążeń prądowych zalecamy użycie tylnych zacisków zasilania do podłączenia zasilanego sprzętu.
Dwa potencjometry do regulacji napięcia i dwa potencjometry do regulacji prądu służą do precyzyjnego sterowania. Jeden z nich służy do zgrubnego ustawiania wartości, a drugi do precyzyjnego dostrajania. Wartości prądu i napięcia są wyświetlane cyfrowo na dwóch segmentowych wyświetlaczach LED.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-168-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 14 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-168-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 14 kg |