Wysokiej jakości i solidna lampa serwisowa z lupą IB-150 złota z ekonomicznym oświetleniem
LED z dużą okrągłą lupą o średnicy użytkowej 150 mm z mocą optyczną
5 dioptrii i całkowitym
powiększeniem 2,25x.
Soczewka lampy wykonana jest z wysokiej jakości szkła, a nie z mniej trwałych i mniej stabilnych tworzyw sztucznych. Lampy te wyróżniają się
systemem łatwo wymienialnych soczewek, które można zdjąć z lampy bez konieczności jej demontażu. Soczewki są osadzone w plastikowej ramie z zamkami bagnetowymi i wystarczy je obrócić, aby je zwolnić, po prostu wyjąć i wymienić na inne. Szczególnie przydatne w punktach serwisowych, w których należy serwisować komponenty o różnych rozmiarach. Nie zawsze można sobie poradzić z jednym powiększeniem, a ta lampa bardzo elegancko rozwiązuje ten problem.
Lampa jest oświetlana przez
60 mocnych białych diod LED SMD (0,2 W/sztukę), które razem dają bardzo solidny strumień świetlny
1200 lumenów (odpowiednik żarówki 75 W). W przeciwieństwie do klasycznych świetlówek, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić znaczne koszty, zarówno energii elektrycznej, jak i wymiany świetlówek. Diody LED mają znacznie dłuższą żywotność. Całkowity pobór mocy lampy wynosi zaledwie
12W.
Rzadziej spotykaną cechą tych lamp jest niewątpliwie
regulacja jasności świecenia. Lampa Mega może być regulowana za pomocą jednego przycisku w krokach
25% - 50% - 75% - 100% i wyłączona. Temperatura barwowa lampy wynosi
5600 - 6000K,
co odpowiada światłu dziennemu.
Lampa jest utrzymywana przez bardzo solidny dwuramienny przegubowy mechanizm pozycjonujący, który umożliwia ustawienie lampy w żądanej pozycji bez konieczności dokręcania śrub blokujących. Po ustawieniu lampy w żądanej pozycji, pozostaje ona na swoim miejscu i nie przewraca się. Ramię lampy jest w całości metalowe. Ramię lampy jest przymocowane do blatu stołu za pomocą małego imadła, które jest przymocowane do krawędzi stołu
Lampa z lupą znajduje zastosowanie głównie w naprawach elektroniki - lutowanie płytek drukowanych pod lupą, do wyszukiwania usterek, do sprawdzania jakości materiałów, do defektoskopii, do naprawy zegarków i biżuterii itp.
Lampę można zamontować w
statywie z kółkami i używać jako samodzielnej lampy.
Parametry
| Lampa |
|---|
| Kolor | Złoty |
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | okrągły |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 12 |
| Oprawa | 60x diody LED SMD |
| Kontrola jasności | 0-25-50-75-100% za pomocą przycisku |
| Długość ramion | 820 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 3.35 kg |
Więcej parametrów