Zestaw elektrycznych dokręcaczy z przystawkami jest używany głównie do dokręcania pokrywek o różnych rozmiarach. Za pomocą tego zestawu można szybko i wygodnie dokręcić wszystkie pokrywki z taką samą ustawioną siłą dokręcania. Zakrętarka posiada płynną regulację momentu obrotowego do 2,5 Nm. Po osiągnięciu żądanego momentu dokręcania słychać wyraźne kliknięcie. Zestaw zawiera dwie matryce i cztery silikonowe wkładki do dokręcania/odkręcania nakrętek w rozmiarach od 5 mm do 50 mm. Silikonowe wkładki w kształcie stożka mocno trzymają nasadkę i dokręcają ją z żądaną siłą. Zaciskarkę można przymocować za pomocą pętli do balansera, który również znajduje się w zestawie i odciąża ręce podczas pracy. Napinacz może być również używany jako elektryczny śrubokręt dynamometryczny.
Tabela kompatybilności dokrętek, adapterów i wkładek zapasowych.
| Adapter TYP1 5-20 mm i 20-30 mm |
Adapter TYP2 30-40mm i 40-50mm |
Adapter TYP3 50-70mm |
Adapter TYP4 70-80mm i 80-90mm |
Adapter TYP5 90mm do 110mm |
||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wymienne wkładki do adapterów | 5-20mm | 20-30mm | 30-40mm | 40-50mm | 50-70mm | 70-80mm | 80-90mm | 90-110mm |
| 103081 Napinacz pneumatyczny 6,5Bar / 1,7Nm + adaptery | TAK | TAK | NIE | NIE | NIE | |||
| 103082 Elektryczny klucz dynamometryczny 2,5Nm 36W + adaptery | TAK | TAK | NIE | NIE | NIE | |||
| 103161 Elektryczny klucz dynamometryczny 3Nm 90W + adapter | TAK | TAK | TAK | NIE | NIE | |||
| 103540 Elektryczny klucz dynamometryczny 3Nm 90W | TAK | TAK | TAK | NIE | NIE | |||
| 103908 Elektryczny klucz dynamometryczny 5Nm 120W | TAK | TAK | TAK | TAK | TAK | |||
Kupując dokręcarkę, upewnij się, że wybrany typ jest odpowiedni dla wymaganego rozmiaru adaptera.
TAK - adapter ma wystarczającą siłę dokręcania.
NIE - adapter ma zbyt dużą średnicę, a dokręcarka nie ma wystarczającej siły do prawidłowego dokręcenia nasadki.
| Zasilanie | 230V/50Hz |
| Moc wejściowa | 36W |
| Prędkość | 380 obr/min |
| Moment obrotowy | 2,5 Nm |
| Uchwyt bitów | 6.35 sześciokąt |
| Rozmiar nasadki | 5 mm - 50 mm |
| Długość przewodu zasilającego | 250cm |
| Waga wkrętaka | 0.75kg |
| Waga opakowania | 1.67kg |
| Waga opakowania [kg]: | 1.67 kg |