Wydajna stacjonarna stacja lutownicza ze sterowaniem w trybie ekonomicznym, łącząca lutownicę stykową 75 W ze zintegrowanym odciągiem oparów, gorące powietrze 600 W i pęsetę próżniową. Sterowanie ogrzewaniem jest wykonywane przez procesor w oparciu o szybkie próbkowanie temperatury z czujników w uchwycie gorącego powietrza i cewce grzewczej mikrolutownicy. Próbki temperatury są wykrywane co 20 ms, a algorytmy przewidywania modulacji szerokości impulsu są wykorzystywane do proporcjonalnego sterowania mocą wyjściową każdej grzałki, tak aby ustawiona temperatura była utrzymywana we wszystkich zastosowaniach lutowniczych.
Oprócz ustawienia mocy sprężarki, wszystko jest kontrolowane za pomocą przycisku, a duży odwrócony wyświetlacz LCD służy do wyświetlania ustawionych, a następnie rzeczywistych wartości. Oprócz zmierzonych temperatur, wyświetlacz LCD wyświetla graficznie moc sprężarki wybraną za pomocą potencjometru. Oprócz wydajności dwóch źródeł ciepła i precyzyjnej kontroli temperatury, projekt stacji został również przesunięty na pierwszy plan w celu zmaksymalizowania żywotności grotów lutowniczych, spirali grzewczej jednostki gorącego powietrza, a także sprężarki. Osiągnięto to poprzez przełączenie poszczególnych komponentów w tryb uśpienia, gdy nie są używane. Uchwyt gorącego powietrza, podobnie jak uchwyt lutowniczy, jest wyposażony w magnetyczny bezdotykowy przełącznik wykrywający, kiedy są one odłożone na swoje stojaki. Hotair przechodzi w tryb uśpienia po kilku minutach bezczynności i budzi się dopiero po ponownym zdjęciu uchwytu ze stojaka; wysoka moc sprawia, że jest on niemal natychmiast gotowy do użycia. Jednak najnowocześniejszy system kontroli oszczędzania energii jest zapewniany przez mikrolutownicę, w której wykrywanie użycia (tj. lutowania) jest oceniane poza podstawką, oprócz czujnika włożenia do podstawki, poprzez ciągłe monitorowanie zmian temperatury. Podczas lutowania, grot jest przykładany do zimnych punktów płytki PCB, które muszą się nagrzać nawet przy zimnej mieszance lutowniczej, powodując wahania temperatury grotu. Jeśli takie zmiany temperatury nie występują, system sterowania procesora informuje, że grot lutowniczy nie jest używany i zachowuje się zgodnie z wybranym programem trybu uśpienia. W przypadku lutownicy umożliwia to ustawienie stanu wyłączenia lub czasu w minutach w zakresie 1-99, który określa niezbędny czas nieużywania lutownicy do aktywacji trybu uśpienia. Liczba minut pozostałych do aktywacji trybu uśpienia jest wyświetlana na wyświetlaczu LCD obok temperatury grotu. Po wyjęciu mikrolutownicy z podstawki lub jej ponownym włożeniu do podstawki, grot natychmiast zaczyna nagrzewać się do ustawionej temperatury. Proces ten jest bardzo szybki ze względu na wysoki pobór mocy tej mikrolutownicy. Kolejną oferowaną funkcją, dostępną za pośrednictwem przycisków sterujących, jest ustawienie kalibracji temperatury mikrolutownicy i gorącego powietrza.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, ta stacja nadaje się również do spawania tworzyw sztucznych dzięki szerokiej gamie przystawek i zakresowi regulacji temperatury.
W zestawie: uchwyt do pistoletu na gorące powietrze, podstawka pod pióro lutownicze, gąbka, gumowe końcówki do pęsety próżniowej, dysze na gorące powietrze o średnicy 2,5, 4,4, 6,5 i 10 mm (przekrój okrągły CN2025, CN2044, CN2065, CN2010), 12x12 mm (przekrój kwadratowy BGA Y1313)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Pęseta próżniowa | tak |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 908 z odsysaniem |
| Waga opakowania [kg]: | 5.29 kg |
Więcej parametrów