Liniowy precyzyjny zasilacz laboratoryjny z cyfrowymi wskaźnikami i przyciskiem przekaźnikowym do podłączania i odłączania zacisków wyjściowych. Cyfrowe wskaźniki napięcia i prądu mają podziały 10mV i 1mA. Zasilacz jest wyposażony w styki śrubowe do stałego podłączenia zasilanych części obwodu, oprócz konwencjonalnych zacisków wyjściowych dla bananów. Naciśnięcie przycisku OUTPUT odłącza wyjście zasilacza od zacisków i umożliwia zmianę napięcia bez wpływu na zasilany obwód. Tylko w celu rekonfiguracji parametrów zasilacza można ponownie podłączyć napięcie zasilania do obwodu, naciskając przycisk OUTPUT.
Napięcie zasilacza jest płynnie regulowane w zakresie od 0 do 30 V za pomocą wieloobrotowego potencjometru. Napięcie można zmieniać niezależnie od tego, czy napięcie jest podłączone do zacisków wyjściowych, czy nie. Wybór prądu ograniczającego lub ustawienia prądu dla trybu źródła prądowego odbywa się poprzez obrócenie trymera. Jeśli zamierzasz używać tego zasilacza głównie jako źródła prądu i w związku z tym oczekujesz, że ta zmienna będzie często zmieniana, wybierz zasilacz z potencjometrem w zakresie prądu z naszej oferty. Trymer służy głównie do ustawiania limitu prądu zwarciowego w obwodzie.
Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie zarówno przed zwarciem, jak i przeciążeniem, które może wystąpić podczas długotrwałego maksymalnego poboru prądu przy ekstremalnie niskim stabilizowanym napięciu zasilania. W takich przypadkach system jest wyposażony w aktywne chłodzenie elementów stabilizujących za pomocą wentylatora.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,2 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 135-190-280 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.3 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,2 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 135-190-280 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.3 kg |