
Najmocniejsza bezołowiowa stacja lutownicza z klasycznym grotem lutowniczym
LODESTAR L402951; (UWAGA - mikrolutowanie wykorzystuje inne groty niż inne systemy lutowania bezołowiowego; zakres grotów
tutaj), na którym można zamontować dowolny grot z
tego zakresu. Inne systemy lutowania bezołowiowego wykorzystują specjalny element grzejny zakończony bezpośrednio w grocie lutowniczym. Niewielki wzrost przejściowej rezystancji termicznej między elementem grzejnym a grotem jest kompensowany przez 100 W mocy wejściowej. Zapewnia to szybką reakcję na spadek temperatury grotu.

Ponadto temperatura stacji bezołowiowych jest utrzymywana bardziej precyzyjnie niż w przypadku konwencjonalnych dźwigni. Cechy te są praktycznie warunkiem wstępnym udanej pracy z bezołowiowymi stopami lutowniczymi. Proces ponownego rozpływu lutu bezołowiowego odbywa się w znacznie węższym zakresie temperatur niż w przypadku stopów SnPb. Wiąże się to ze zwiększonymi wymaganiami w zakresie dokładności i utrzymania zadanych temperatur. Podczas lutowania większych powierzchni, grot bardzo szybko reaguje na spadki temperatury. Moc wejściowa 100W gwarantuje utrzymanie żądanej temperatury.
Elektronika sterująca stacji jest cyfrowa. Temperaturę ustawia się za pomocą przycisków, a aktualna wartość jest wyświetlana na segmentowym wyświetlaczu LED.
Stacja lutownicza zawiera wysokiej jakości metalową podstawkę z gąbką do czyszczenia utlenionego grotu.
Ta stacja mikrolutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900.
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 105-125-160 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.61 kg |
Więcej parametrów
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 105-125-160 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.61 kg |