Podstawą stacji lutowniczej jest wydajny system lutowania grotów zbudowany na platformie zestawu lutowniczego
Bakon BK2000 RF o mocy 120W. Parametry techniczne lutownicy są identyczne z macierzystą platformą BK2000, za wyjątkiem rodzaju zastosowanego grotu lutowniczego, identyczna jest natomiast wkładka grzewcza oraz rodzaj wymiennych grotów lutowniczych. Szczegółowy opis cech i parametrów technicznych układu sterowania i mikrolutownicy można znaleźć w
typie BK2000.
poniższe akapity opisują funkcję automatycznego podawania i dozowania cyny, która jest częścią BK3500.
Mechanizm odwijania cyny z cewki i dostarczania jej do końcówki grotu lutowniczego jest integralną częścią systemu lutowniczego. Zautomatyzowany mechaniczny system dozowania cyny znajduje się na górze nakładki stacji lutowniczej. Zmotoryzowana przekładnia z kołami zębatymi odwija samą cynę z cewki zamontowanej w obudowie i przesyła ją przez silikonowy bovden bezpośrednio do końcówki grota mikrolutownicy. Prędkość podawania jest regulowana za pomocą potencjometru. Stacja może automatycznie dozować cynę - oprócz prędkości można również ustawić długość interwału czasowego podawania cyny za pomocą potencjometru. Dozowanie jest uruchamiane za pomocą dołączonego pedału nożnego; albo w trybie wsadowym (nie ma znaczenia, jak długo pedał jest wciśnięty - zawsze usuwana jest tylko ustalona ilość cyny), albo w trybie ręcznym, w którym cyna jest podawana tak długo, jak długo pedał jest wciśnięty. Istnieje również ustawienie wsteczne, w którym mechanizm podający wyrzuca pierwszą puszkę, a następnie przesuwa ją nieco do tyłu, rewers można wyłączyć lub ustawić w zakresie 0-2s.
Średnica rurki cyny, którą może przetwarzać mechanizm podający, wynosi 0,4-1,6 mm. Długość podajnika wynosi 81 cm. Jeśli wymaga tego aplikacja, można użyć dołączonego uchwytu na pióro lutownicze i mieć obie ręce wolne podczas pracy - konfigurację systemu ze statycznym mocowaniem mikrolutownicy pokazano na jednym ze zdjęć.
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą indukcyjnych grotów lutowniczych serii BK200
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK200 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-302 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH120 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 160-130-140 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Automatyczny podajnik cyny |
|---|
| Kontrola zmiany biegów | Pedał nożny |
| Waga opakowania [kg]: | 3.48 kg |
Więcej parametrów
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK200 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-302 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH120 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 160-130-140 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Automatyczny podajnik cyny |
|---|
| Kontrola zmiany biegów | Pedał nożny |
| Waga opakowania [kg]: | 3.48 kg |