Pistolet na gorące powietrze z regulacją temperatury gorącego powietrza. Moc spirali grzejnej 1600 W gwarantuje zakres regulacji do wysokich temperatur nawet przy pełnej mocy wentylatora. Jest to elastyczny system gorącego powietrza, który może być używany jako opalarka, zgrzewarka do plastiku oraz jako urządzenie do obróbki gorącym powietrzem dużych obwodów BGA. Kontrola temperatury jest niezbędna zwłaszcza w przypadku spawania plastiku. Konwencjonalna opalarka nie posiada systemu stabilizacji temperatury
Oprócz utrzymywania temperatury, moc, która musi być przenoszona na powierzchnię chipa jest również ważna przy rozlutowywaniu i ponownym lutowaniu dużych układów BGA. Ponowne lutowanie tych układów BGA wykracza poza możliwości konwencjonalnych stacjonarnych hotairów o mocy 500-600 W i konieczne jest użycie znacznie mocniejszego systemu konwekcyjnego, takiego jak ten pistolet. Ze względu na obszar chipa, użycie specjalnych przedłużek gorącego powietrza zmniejszających przekrój przepływu powietrza nie jest konieczne i można sobie poradzić z jednym z nich. Jest to zmniejszenie okrągłego przekroju z około 29 mm do 18 mm.
Konwencjonalna opalarka nie jest wyposażona w system stabilizacji temperatury, co wyklucza jej użycie do wielu zastosowań wrażliwych na temperaturę. Opalarka BST-3A zapewnia możliwość przenoszenia dużej ilości ciepła na powierzchnię wydmuchiwanego przedmiotu, dzięki dużej mocy wentylatora, jednocześnie oferując łatwą kontrolę nad maksymalną temperaturą gorącego powietrza, która może być tolerowana przez materiał. Fakt ten rozszerza zastosowanie tego typu narzędzia i wypełnia lukę między klasycznymi stacjami do obróbki a klasycznymi pistoletami do przedmuchiwania.
Regulacja prędkości wentylatora jest dwustopniowa i odbywa się za pomocą przełącznika kołyskowego na uchwycie. Ustawienie temperatury wylotowej można zmienić w dowolnym momencie podczas pracy, obracając tylną pokrywę, jak pokazano na jednym ze zdjęć. Zmiana jest natychmiast odzwierciedlana w temperaturze powietrza wylotowego.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | przenośny |
| Kontrola temperatury powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | nie |
| Stabilizacja temperatury | kontrola mocy wyjściowej (bez pomiaru temperatury) |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | długość 250 mm, średnica 75 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 0.82 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | przenośny |
| Kontrola temperatury powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | nie |
| Stabilizacja temperatury | kontrola mocy wyjściowej (bez pomiaru temperatury) |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | długość 250 mm, średnica 75 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 0.82 kg |