Główną zaletą i znaczącą różnicą w porównaniu do innych stacji kombinowanych jest mikrolutownica, która wykorzystuje monolityczne groty bez mostka termicznego. Bardziej wydajny transfer ciepła do końcówki grotu lutowniczego, wraz z korzystniejszym umiejscowieniem czujnika temperatury bliżej grotu, przenosi technologię lutowania na poziom systemów z grotami podgrzewanymi indukcyjnie. W porównaniu do stacji klasy podstawowej, pobór mocy lutowania wynosi 70W w porównaniu do podstawowych 40W.
Komponenty: uchwyt pistoletu na gorące powietrze, podstawka pod grot lutowniczy, gąbka, filtr wewnętrzny do odkurzacza, pisak próżniowy (typ 939), dysze na gorące powietrze o średnicy 3, 5, 9 mm (przekrój okrągły), 10, 12, 18 mm (przekrój kwadratowy)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą monolitycznych grotów lutowniczych i dysz gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz)kolumnowy z kulką |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | seria monilithic LFseria monolityczna 12-14xx |
| Typ pióra lutowniczego | pióro próżniowe (typ 939) |
| Waga opakowania [kg]: | 5.6 kg |