Wydajna kąpiel lutownicza renomowanego producenta QUICK z emaliowaną powierzchnią, cyfrowym wyświetlaczem temperatury, timerem i cyfrową kalibracją. Emaliowana powierzchnia kąpieli lutowniczej nie ulega utlenianiu nawet w wysokich temperaturach, a jej powierzchnia nie ulega erozji pod wpływem topnienia.
To właśnie proces stopniowego rozpuszczania materiału kąpieli przez gorący stop jest czynnikiem ograniczającym żywotność kąpieli do lutowania twardego. Zjawisko to jest najbardziej widoczne w kąpielach ze stali nierdzewnej w połączeniu z niektórymi bezołowiowymi stopami lutowniczymi. W tym przypadku, ze względu na zjawiska fizyczne, stopniowe topnienie powierzchni kąpieli występuje nawet wtedy, gdy temperatura topnienia jest niższa od temperatury topnienia materiału, z którego wykonana jest kąpiel. Kąpiel emaliowana całkowicie eliminuje ten problem i sprawia, że można jej używać z praktycznie każdym wypełnieniem w szerokim zakresie temperatur.
Kontrola temperatury odbywa się za pomocą sprzężenia zwrotnego i wykorzystuje termoparę umieszczoną bezpośrednio w stopionym materiale. Metoda ta jest dokładniejsza niż pomiar powierzchni kąpieli i przyczynia się do szybszej reakcji systemu sterowania. Główną zaletą w wielu zastosowaniach jest możliwość kalibracji temperatury bez konieczności obracania trymera - jest on kalibrowany cyfrowo za pomocą przycisków. Ustawienie timera w zakresie 1-999 godzin zapewnia automatyczne wyłączenie kąpieli cynującej po określonym czasie.
Parametry
| Wanna cynowa |
|---|
| Wanna | emalia |
| Wymiary wanny | 121 x 98 mm |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Timer | tak1-999 godzin |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 200-110-330 |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 5.75 kg |
Więcej parametrów
| Wanna cynowa |
|---|
| Wanna | emalia |
| Wymiary wanny | 121 x 98 mm |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Timer | tak1-999 godzin |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 200-110-330 |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 5.75 kg |