Najnowocześniejsza stacja zbudowana na nowej, w pełni cyfrowej platformie opartej na dwurdzeniowych procesorach Samsung, które umożliwiają szybką reakcję regulatora temperatury gorącego powietrza Fuzzy Logic PID, końcówki do mikrolutowania i stabilizowanego, regulowanego zasilania. Konstrukcja obwodu stacji, jakość komponentów, a także kunszt produktów Yihua stanowią krok naprzód w stosunku do podstawowych systemów serii 850 i 852.
Sekcja gorącego powietrza jest wyposażona w element grzewczy o mocy 550 W i wentylator turbinowy w uchwycie, zapewniający płynny przepływ gorącego powietrza bez pulsacji. Nowością jest funkcja obniżania temperatury gorącego powietrza po zdjęciu rękojeści z podstawki, a także funkcja chłodzenia aktywowana za pomocą przełącznika dźwigniowego na panelu przednim. Mikrolutownica wykorzystuje nowy typ pióra lutowniczego z ceramicznym wkładem grzewczym o mocy 50 W i klasycznymi grotami lutowniczymi kompatybilnymi z serią 900 "T". Jeśli mikrolutownica nie jest używana przez 10 minut, jest to oceniane przez system, a temperatura grotu automatycznie spada do 200°C. Funkcja ta znacząco przyczynia się do wydłużenia żywotności grotów.
Zintegrowana sekcja zasilania jest niezależnie kontrolowanym pełnym zasilaczem laboratoryjnym regulowanym w zakresie 0-15 V z aktywnym chłodzeniem. Wentylator chłodzący sekcji źródła włącza się tylko przy wysokim obciążeniu źródła. Gdy nie jest wymagane dodatkowe chłodzenie elementów stabilizujących, wentylator pozostaje w stanie spoczynku. Bieżące napięcie na zaciskach wyjściowych jest wyświetlane na wyświetlaczu segmentowym z ułamkiem 0,1 V. Pobierany prąd jest wyświetlany na 4-cyfrowym wyświetlaczu z segmentem 1mA. Jeśli prąd przekroczy 3A, zasilacz wyłączy się i wznowi pracę automatycznie po odłączeniu obciążenia. Całkowicie niezależną częścią jest stabilizowany zasilacz 5V, którego wyjście wyprowadzone jest na gniazdo USB do zasilania dowolnych urządzeń ze złączem USB. Wewnętrzny miernik napięcia zasilacza laboratoryjnego może być wykorzystany jako woltomierz po przełączeniu przełącznika dźwigniowego, jak pokazano na rysunku. W tym trybie nie ma to wpływu na działanie zasilacza.
Komponenty: uchwyt gorącego powietrza, podstawka pod pióro lutownicze, gąbka druciana, dysze gorącego powietrza 5, 7 i 10 mm (przekrój okrągły), 12x12 mm (przekrój kwadratowy)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Waga opakowania [kg]: | 4.9 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Stabilność | < 0,01±2mV |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Waga opakowania [kg]: | 4.9 kg |