wyświetlacz cyfrowy działa w trzech trybach; albo pokazuje napięcie wyjściowe zasilacza w postaci cyfrowej, albo napięcie na zaciskach zewnętrznych. Trzecim zastosowaniem jest wyszukiwanie zwarć - gwizdanie obwodu i testowanie przejść PN. Miernik prądu ma dwa tryby czułości: 0-2A lub 0-200mA; tryb wybiera się przyciskiem. Zabezpieczenie przed zwarciem jest zapewnione przez obwód zabezpieczający "cut-off", który odłącza napięcie na zaciskach wyjściowych w przypadku zwarcia. Wznowienie pracy zasilacza następuje automatycznie po ok. 2 s lub poprzez ręczny restart zgodnie z położeniem przełącznika S.A.
| Źródło laboratoryjne | |
|---|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowyanalogowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 2,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2,5 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | -10°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 145-210-240 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 2.8 kg |