mikrolutownica bardzo elastycznie reaguje na zmiany temperatury grotu lutowniczego i jest gotowa do lutowania w ciągu kilku sekund od włączenia. W związku z modernizacją podsystemu lutowania kontaktowego dodano inne przydatne funkcje, takie jak wyłącznik czasowy i cyfrowo regulowana kalibracja temperatury grotu. Kalibracja temperatury grotu lutowniczego może być również wykonana ręcznie poprzez obrócenie trymera; w tym przypadku cyfrowa kalibracja służy jako ustawienie offsetu. Kolejnym ulepszeniem mikrolutownicy jest nowo opracowany uchwyt na pióro lutownicze i rurkę cynową. Stojak został zaprojektowany z myślą o niezawodnym i łatwym przechowywaniu pióra lutowniczego z rurką odciągową.
Temperatura gorącego powietrza jest kontrolowana cyfrowo, a ustawiona i aktualna temperatura gorącego powietrza jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Trzy funkcje są połączone - gorące powietrze, mikrolutowanie i odsysanie lutu; każdą funkcją można sterować niezależnie. W sekcji akcesoriów znajduje się doskonały zestaw przystawek do gorącego powietrza. Wskazania pracy kompresora i ogrzewania spiralnego są sygnalizowane diodami LED na odpowiednich potencjometrach. Wylot rury gorącego powietrza umożliwia montaż wszystkich dostępnych typów przystawek gorącego powietrza z naszej oferty. W zestawie znajduje się wyposażenie kompletnej stacji lutowniczej zawierającej uchwyt na pióro lutownicze z trzpieniem na wlewkę cyny, gąbkę i oczywiście mikrolutownicę z podstawową końcówką T-0.8D. Aktualny stan systemu kontroli gorącego powietrza jest wskazywany przez diodę LED (heat-not-melt) i wyświetlaną temperaturę, mierzoną przez czujnik w wylocie rurki. Druga dioda LED pokazuje nie aktualną, ale ustawioną przez użytkownika temperaturę lutowania. Rzeczywisty przepływ powietrza do uchwytu jest wskazywany przez rurkę kulkową. Wskazanie rzeczywistego przepływu powietrza jest bardzo korzystne dla niektórych bardziej wrażliwych zastosowań lutowniczych, a także jest w stanie wykryć błędy, takie jak ściśnięty wąż do uchwytu lub przebita gumowa membrana sprężarki. System mikroprocesorowy kontroluje działanie stacji lutowniczej nie tylko podczas pracy, ale także podczas wyłączania, gdy zapewnia schłodzenie stacji lutowniczej do temperatury poniżej 80°C.
Elementy zestawu: uchwyt na gorące powietrze, uchwyt do lutowania układów BGA, podstawka pod pióro lutownicze, gąbka, dysze gorącego powietrza o średnicach 2.5, 5, 6.5, 10 mm (przekrój kołowy CN), 12x12mm (przekrój kwadratowy BGA Y1313)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | kolumnowy z kulką |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 190-130-250 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 908 z odsysaniem |
| Waga opakowania [kg]: | 5.8 kg |