Stacja naprawcza zaprojektowana tak, aby nie zajmowała więcej miejsca na stole warsztatowym niż to konieczne. Oszczędność miejsca wynika głównie z braku kompresora wewnątrz stacji. Zamiast tego bezpośrednio w uchwycie zastosowano turbodmuchawę. System ten doskonale nadaje się do zastosowań, w których wymagany jest niski lub minimalny przepływ powietrza. Wydajność turbodmuchawy nie jest obciążona pulsacjami typowymi dla sprężarek i pomp membranowych przy niskich wydajnościach.
Praca turbiny jest cicha, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości, poziom hałasu jest niższy niż w przypadku porównywalnych turbodoładowanych systemów gorącego powietrza. Ponadto wydajność turbosprężarki jest wyższa w porównaniu do sprężarek membranowych, zapewniając przepływ powietrza do 60 litrów na minutę. OSTRZEŻENIE - oferty innych producentów podają dwukrotnie większe natężenie przepływu, co w praktyce jest nierealne, a dmuchawa tej stacji nie jest w stanie osiągnąć takich wartości. Maksymalna prędkość turbiny zapewnia natężenie przepływu wynoszące około 60 litrów na minutę i to przy założeniu, że na rurze nie jest zamontowany żaden element mocujący. Jeśli zwiększona wydajność dmuchawy jest niezbędna dla danego zastosowania, będzie ona dostępna w połączeniu z przystawkami o największej możliwej powierzchni kryzy (zazwyczaj przystawki BGA). W przypadku korzystania z wąskich dysz, dozowana objętość powietrza jest porównywalna ze stacjami wyposażonymi w pompę membranową. Stalowa rura, na której montowane są poszczególne przystawki lutownicze, zwieńczona jest spiralnymi łopatkami, które zapewniają laminarny przepływ ogrzanego powietrza.
Parametry pracy są kontrolowane cyfrowo i regulowane za pomocą przycisków i pokrętła. Wyświetlacz pokazuje zmierzoną temperaturę na otworze dyszy podczas pracy stacji. Po wybraniu temperatury wyświetlacz pokazuje ustawioną temperaturę lub wybraną moc wentylatora. Oczywiście tryb uśpienia jest przełączany na tryb uśpienia po zdjęciu uchwytu ze stojaka. Po ponownym uchwyceniu normalna temperatura lutowania zgodnie z ustawioną wartością jest osiągana w ciągu kilku sekund. Cała obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, co przyczynia się do niskiej wagi stacji. Rękojeść jest lekka pomimo zintegrowanego zespołu śmigła; waży około 180g.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, ta stacja do obróbki nadaje się również jako spawarka do tworzyw sztucznych dzięki zakresowi regulacji temperatury.
Elementy zestawu: uchwyt gorącego powietrza, dysze gorącego powietrza o średnicy 4,8, 8, 10 mm (przekrój okrągły)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą przystawek gorącego powietrza.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-138-158 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 2.1 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-138-158 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 2.1 kg |