Moc grzewcza gorącego powietrza wynosi 550 W, a wraz z bardzo precyzyjną i elastyczną cyfrową kontrolą temperatury, system jest w stanie sprostać wymaganiom stabilności temperatury podczas lutowania bezołowiowego. Rzeczywista temperatura gorącego powietrza jest mierzona przez czujnik temperatury zintegrowany z cewką grzewczą i wyświetlana na wyświetlaczu LED. Żądaną temperaturę ustawia się za pomocą przycisków UP i DOWN.
Pióro lutownicze jest wyposażone we wkładkę rezystancyjną o mocy 70 W. Końcówki są wymienne i kompatybilne z serią "T". Regulacja temperatury odbywa się za pomocą przycisków, a temperatura jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Włączanie lutownicy jest całkowicie niezależne od działania gorącego powietrza. Gorące powietrze i podgrzewacz mogą być również włączane i wyłączane niezależnie.
Podgrzewacz jest oparty na podgrzewaczu 853A. Płyta grzejna ma wymiary 12x12 cm i moc wejściową 600W. Podgrzewacz PCB ułatwia pracę z klasyczną stacją HotAir - nie trzeba podgrzewać elementów do tak wysokiej temperatury podczas lutowania, jak ma to miejsce w przypadku korzystania tylko z gorącego powietrza. Jest to łagodniejsze dla części i przyspiesza lutowanie; krótsze ogrzewanie gorącym powietrzem zmniejsza ryzyko "zdmuchnięcia" części.
Komponenty: uchwyt na gorące powietrze, podstawka na pióro lutownicze, gąbka, dysze gorącego powietrza 5, 7, 10 mm (okrągłe), 13 mm (kwadratowe)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i dysz gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | tak |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 225-100-340 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Podgrzewanie | |
| Obszar grzewczy | 120 x 120 mm |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Waga opakowania [kg]: | 5.6 kg |