Rewolucyjna stacja lutownicza łączy w sobie niezwykle wydajny pistolet na gorące powietrze i mikrolutownicę. Wraz z typem 2702 należy do flagowych produktów naszego programu lutowania bezołowiowego. Oba połączone narzędzia lutownicze są przeznaczone do lutowania bezołowiowego (ROHS - Restriction of the use of Hazardous Substances). W przeciwieństwie do wszystkich innych systemów lutowniczych tej samej klasy, podsystem gorącego powietrza nie jest wyposażony w kompresor, ale w potężną turbinę umieszczoną bezpośrednio w rękojeści.
Eliminuje to nieciągły przepływ powietrza wypieranego przez tłoki sprężarki, co może powodować problemy w niektórych zastosowaniach. Ponadto rozwiązanie to nie wpływa na wagę ani rozmiar samego uchwytu gorącego powietrza, który jest tylko o 45 mm dłuższy i około 40 g cięższy niż standardowy uchwyt stacji kompresorowej. Do podgrzewania powietrza wykorzystywany jest zupełnie nowy typ wężownicy grzewczej o mocy 600 W, która jest najwyższa spośród wszystkich oferowanych systemów. W połączeniu z wysokim natężeniem przepływu powietrza wynoszącym do 35 litrów na minutę, system ma potencjał do szybkiego reagowania i dokładnego utrzymywania zadanej temperatury. Końcówka rury gorącego powietrza ma nowy kształt, dzięki czemu przepływ powietrza jest laminarny i nie występują zawirowania.
W przypadku systemów bezołowiowych bardzo ważna jest stabilna i precyzyjnie monitorowana temperatura grotu lutowniczego. Dlatego też zastosowano mocniejszy element grzewczy grotu, a sam grot jest węższy, aby zapewnić jak najmniejszą bezwładność cieplną. Po włączeniu lutownicy jest ona podgrzewana do ustawionej temperatury w ciągu kilku sekund i gotowa do lutowania; temperatura grotu jest monitorowana z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza. Wszystkie parametry są kontrolowane cyfrowo. Element grzewczy grotu lutowniczego jest jego stałą częścią i można go wymienić w bardzo prosty sposób, wyciągając go ze złącza grotu lutowniczego. Konstrukcja grotu bez mostków termicznych pozwala elektronice sterującej szybko i dokładnie reagować na zmiany temperatury grotu. Ustawienia dokonywane są za pomocą przycisków, a temperatura wyświetlana jest na segmentowym wyświetlaczu LED.
Cała stacja i wszystkie jej funkcje są sterowane cyfrowo przez mikroprocesor, a wszystkie trzy zmienne robocze są stale wyświetlane na trzech wyświetlaczach LED - temperatura gorącego powietrza, przepływ powietrza i temperatura końcówki do mikrolutowania. Ustawianie zmiennych odbywa się poprzez naciskanie przycisków góra/dół obok odpowiedniego wyświetlacza LED. Mikrolutownica i gorące powietrze mogą być włączane oddzielnie. Temperaturę końcówki do mikrolutowania można skalibrować za pomocą funkcji offsetu (ustawianej cyfrowo bezpośrednio na wyświetlaczu za pomocą przycisków). Czujnik położenia znajduje się w części ręcznej pistoletu na gorące powietrze, który jest używany do funkcji automatycznego uśpienia. Czas aktywacji funkcji można ustawić w zakresie 1-30 minut lub jako nieaktywny.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, ta stacja do obróbki nadaje się również jako spawarka do tworzyw sztucznych dzięki szerokiej gamie przystawek i zakresowi regulacji temperatury.
W zestawie: uchwyt do pistoletu na gorące powietrze, podstawka pod pióro lutownicze, gąbka, dysze na gorące powietrze o średnicy 4,4 i 12 mm (przekrój okrągły CN2044, CN2012), 9x9 mm (przekrój kwadratowy BGA Y1010)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą monolitycznych grotów lutowniczych i dysz gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 204-143-212 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | seria monilithic LFseria monolityczna 12-14xx |
| Waga opakowania [kg]: | 4.5 kg |