Podwójny liniowy zasilacz regulowany 2x0-60V/5A plus niezależny zasilacz 5V/3A do sterowania lub obwodów pomocniczych. Oba zasilacze są sterowane całkowicie niezależnie, a ich wyjścia są równie niezależne - to znaczy izolowane galwanicznie. Do szeregowego lub równoległego łączenia wyjść służy grupa przekaźników wewnątrz zasilacza, sterowanych parą przełączników (patrz rysunek).
kombinacja przycisków połączy odpowiednie zaciski wymagane dla konfiguracji: równoległej (0-60V/10A), szeregowej (0-120V/5A) lub symetrycznego zasilania ±(0-60)V/5A. Całkowita waga zasilacza, wynosząca 13,4 kg, wskazuje na odpowiednio duży transformator. Duży przekrój płyt transformatora i dwa wentylatory chłodzące umożliwiają ciągły pobór maksymalnego określonego prądu przy dowolnym ustawionym napięciu wyjściowym.
Zasilacz może pracować zarówno w trybie CV, jak i CC; aktualny stan jest wskazywany przez zapalenie się odpowiednich diod LED pod wskaźnikami odpowiednio prądu i napięcia. Wyjścia zasilacza są galwanicznie odizolowane od masy. Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Chłodzenie elementu kondycjonującego zasilanie zapewnia wentylator z wylotem z tyłu obudowy. W celu precyzyjnej i wygodnej regulacji napięcia, oba kanały zasilacza są wyposażone w wieloobrotowy potencjometr.
W trybach połączenia zasilacza - zarówno równoległym, jak i szeregowym, potencjometry regulacyjne w lewej części są nieaktywne, a prawa część "master" zajmuje się sterowaniem urządzeniem. Zapewnia to idealne dopasowanie regulowanego napięcia w trybie zasilania symetrycznego.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-170-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 14.6 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-170-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 14.6 kg |