Lampa serwisowa z lupą z energooszczędnym oświetleniem
LED z dużą prostokątną lupą o wymiarach 189 x 157 mm o mocy optycznej
8 dioptrii - całkowite powiększenie
3x.
Soczewka lampy wykonana jest z wysokiej jakości szkła, a nie mniej trwałych i mniej stabilnych tworzyw sztucznych. Soczewka ma niebieski odcień. Za oświetlenie lampy odpowiada 60 mocnych białych diod LED SMD (0,2W/sztuka), które łącznie dają bardzo solidny strumień świetlny
1200 lumenów. W przeciwieństwie do klasycznych lamp fluorescencyjnych, rozwiązanie to zapewnia znaczne oszczędności, zarówno w zakresie energii elektrycznej, jak i wymiany lamp. Diody LED mają znacznie dłuższą żywotność. Całkowity pobór mocy lampy wynosi zaledwie
14 W.
Mniej widoczną cechą tych lamp jest niewątpliwie
regulacja jasności lampy. Lampa Mega może być regulowana za pomocą jednego przycisku w krokach
25% - 50% - 75% - 100% i wyłączona. Temperatura barwowa lampy wynosi
5600-6000K,
co odpowiada światłu dziennemu.

Za mocowanie lampy odpowiada solidny, dwuramienny, przegubowy mechanizm pozycjonujący, który umożliwia ustawienie lampy w żądanej pozycji bez konieczności dokręcania śrub blokujących. Po ustawieniu lampy w żądanej pozycji, pozostaje ona na swoim miejscu. Ramię lampy jest w całości metalowe. Ramię lampy można przymocować do blatu stołu za pomocą małego imadła, które mocuje się do krawędzi stołu
Lampa ze szkłem powiększającym znajduje zastosowanie głównie w naprawach elektroniki - lutowanie płytek drukowanych pod lupą, wyszukiwanie usterek, sprawdzanie jakości materiałów, defektoskopia, naprawa zegarków i biżuterii itp.
Lampa powiększająca może być również umieszczona w
mobilnym stojaku na kółkach, ułatwiającym przemieszczanie w warsztacie i gabinetach. Stojak lampy powiększającej ma wysokość 65 cm (brak w zestawie). Należy jednak uważać na środek ciężkości, lampa jest ciężka i może się przewrócić, gdy jest w pełni rozłożona.
Parametry
| Lampa |
|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Wymiar obiektywu | 189 x 157 mm |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 12W |
| Oprawa | 60x diody LED SMD |
| Przełącznik | przycisk na obudowie szkła powiększającego |
| Kontrola jasności | 0-25-50-75-100% za pomocą przycisku |
| Materiał | metalowa rama, plastikowa głowica |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 4.395 kg |
Więcej parametrów