Ta kompaktowa stacja lutownicza jest ulepszoną wersją modelu 898D+. Sterowanie funkcjami jest zintegrowane, podobnie jak wyświetlanie parametrów pracy, które są interpretowane przez kontrastowy, czytelny i elegancki wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Istotną różnicą w stosunku do modelu 898D+ jest standardowe ukształtowanie wylotu rury, aby pomieścić wszystkie dostępne przystawki gorącego powietrza z naszej oferty. Istotną zaletą dla wielu użytkowników może być możliwość zapisania trzech niezależnych ustawień stacji i łatwego przywoływania ich za naciśnięciem jednego z trzech przycisków.
Oszczędność miejsca wynika głównie z braku kompresora wewnątrz stacji. Zamiast tego używana jest turbodmuchawa umieszczona bezpośrednio w uchwycie. System ten doskonale nadaje się do zastosowań, w których wymagany jest niski lub minimalny przepływ powietrza. Wydajność turbodmuchawy nie jest obciążona pulsacjami typowymi dla sprężarek i pomp membranowych przy niskich wydajnościach. Praca turbiny jest cicha, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości, a poziom hałasu jest niższy niż w przypadku porównywalnych turbodoładowanych systemów gorącego powietrza. Ponadto wydajność turbosprężarki jest wyższa w porównaniu do sprężarek membranowych, zapewniając przepływ powietrza do 60 litrów na minutę. OSTRZEŻENIE - oferty innych producentów podają dwukrotnie większe natężenie przepływu, co w praktyce jest nierealne, a dmuchawa tej stacji nie jest w stanie osiągnąć takich wartości. Maksymalna prędkość turbiny zapewnia natężenie przepływu wynoszące około 60 litrów na minutę i to przy założeniu, że na rurze nie jest zamontowany żaden element mocujący. Jeśli zwiększona wydajność dmuchawy jest niezbędna dla danego zastosowania, będzie ona dostępna w połączeniu z przystawkami o największej możliwej powierzchni kryzy (zazwyczaj przystawki BGA). W przypadku korzystania z wąskich dysz, dozowana objętość powietrza jest porównywalna ze stacjami wyposażonymi w pompę membranową. Stalowa rura, na której montowane są poszczególne przystawki lutownicze, zwieńczona jest spiralnymi łopatkami zapewniającymi laminarny przepływ ogrzanego powietrza. Oczywiście urządzenie przechodzi w tryb uśpienia po zdjęciu uchwytu ze stojaka. Po ponownym uchwyceniu normalna temperatura lutowania zgodnie z ustawioną wartością jest osiągana w ciągu kilku sekund. Cała obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, co przyczynia się do niskiej wagi stacji. Rękojeść jest lekka pomimo zintegrowanego zespołu śmigła; waży około 180 g.
Pióro lutownicze wyposażone jest w wkładkę rezystancyjną o mocy 70W. Końcówki są wymienne i kompatybilne z serią "T". Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 100-480°C. Pełna cyfryzacja elementów sterujących i operacyjnych zapewnia bardziej zaawansowane funkcje w postaci automatycznego wyłączania w przypadku braku aktywności oraz prostej i dokładnej kalibracji temperatury. Automatyczne wyłączanie wykorzystuje czujniki w grocie lutowniczym i uchwycie gorącego powietrza do wykrywania czasu bezczynności. Jeśli uchwyt gorącego powietrza zostanie zdjęty z podstawki, nastąpi automatyczne schłodzenie; po zdjęciu uchwytu żądana temperatura zostanie ponownie ustabilizowana, co jest osiągane szybko, biorąc pod uwagę moc spirali. Funkcję tę można łatwo wyłączyć, pozostawiając spiralę nadal nagrzaną do pracy w statycznym pionowym uchwycie. Tryb oszczędzania mikrolutowania jest aktywowany po ustawionym czasie nieużywania lutownicy w zakresie od 0 do 99 minut. Kalibrację można przeprowadzić dla pomiarów temperatury sekcji gorącego powietrza, jak również dla pomiarów temperatury grotu w zakresie ±50°C. Nie ma potrzeby otwierania obudowy systemu lub szukania trymerów; funkcja jest dostępna za pomocą przycisków na panelu przednim.
W zestawie: uchwyt pistoletu gorącego powietrza, dysze gorącego powietrza 5, 7, 10 mm (okrągłe), 13x13mm (kwadratowe)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-138-158 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Waga opakowania [kg]: | 2.9 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-138-158 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Waga opakowania [kg]: | 2.9 kg |