stacja lutownicza łączy w sobie funkcje lutownicy na gorące powietrze, mikrolutownicy i generatora podciśnienia do pincety próżniowej. Dodatkowo stacja wyposażona jest w timer z regulacją od 1 do 9999 sekund do automatycznego wyłączania lutownicy na gorące powietrze; naciśnij przycisk, aby go aktywować i rozpocząć odliczanie do wyłączenia gorącego powietrza.
Przepływ powietrza do uchwytu gorącego powietrza jest wskazywany na wyświetlaczu za pomocą liczby od 0 do 99, a także na podświetlanym wskaźniku kulkowym, który mierzy rzeczywisty przepływ powietrza i uwzględnia możliwe zaciśnięcie otworu wlotowego przez przyssanie mikrolutownicy lub pincety próżniowej. Pióro lutownicze jest wyposażone w rurkę do odsysania końcówki grotu lutowniczego; gumowy wąż łączy się z gniazdem pęsety podciśnieniowej.
Sterownik mikroprocesorowy i wyświetlacz, jak również obudowa, pochodzą z serii 2xxx bezołowiowych systemów lutowniczych. Różni się jedynie grotem lutowniczym, który tutaj wyposażony jest w ceramiczną wkładkę rezystancyjną o mocy 45W i posiada konwencjonalne wymienne groty. Stacja jest dostarczana z dodatkowym zestawem przystawek gorącego powietrza w ilości 6 sztuk.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, stacja ta nadaje się również do spawania tworzyw sztucznych dzięki szerokiej gamie przystawek i zakresowi regulacji temperatury.
Komponenty: uchwyt pistoletu na gorące powietrze, stojak na pióro lutownicze, gąbka, filtr wewnętrzny do odkurzacza, pióro próżniowe (typ 939), dysze na gorące powietrze o średnicy 3, 5, 9 mm (przekrój okrągły), 10, 12, 18 mm (przekrój kwadratowy)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i dysz gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz)kolumnowy z kulką |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | pióro próżniowe (typ 939) |
| Waga opakowania [kg]: | 5.9 kg |