RXN-3030D to bardzo wydajny zasilacz laboratoryjny na
napięcie stałe
0 - 30V i prąd 0 - 30A, wyposażony w klasyczny transformator. Nie zastosowano tu technologii zasilacza impulsowego, co ma pozytywny wpływ na parametry stabilizowanego napięcia. Szczególnie w przypadku tworzenia komponentów radiowych lub aplikacji, na które negatywny wpływ może mieć sygnał emitowany przez zasilacz impulsowy lub sygnał wprowadzany bezpośrednio do produkowanego napięcia stabilizowanego. Niestety zastosowanie tak potężnego transformatora przekłada się również na zwiększoną wagę zasilacza, którego waga wynosi 17 kg.
Zasilacz przystosowany jest do
obciążenia prądem ciągłym o natężeniu 30A przy dowolnej zadanej wartości napięcia na zaciskach wyjściowych. Chłodzeniem elementów stabilizujących zajmuje się wbudowany masywny wentylator o średnicy 12 cm. Zasilacz posiada dwie pary zacisków wyjściowych - przednie do zasilania urządzeń o poborze prądu do 10A i tylne do 30A do zastosowań wymagających dużych obciążeń prądowych.
Precyzyjne sterowanie zasilaczem laboratoryjnym zapewniają dwa potencjometry do regulacji napięcia i dwa potencjometry do regulacji prądu. Jeden służy do zgrubnego ustawiania wartości, a drugi do precyzyjnego dostrajania żądanej wartości. Wartości prądu i napięcia są wyświetlane cyfrowo na dwóch czerwonych segmentowych wyświetlaczach LED.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-370 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 18.16 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 1 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-370 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 18.16 kg |