Lampa lupa z energooszczędnym oświetleniem
LED z dużą prostokątną lupą o wymiarach 19 x 16 cm o mocy optycznej
8 dioptrii - czyli
3-krotnym powiększeniu. Soczewka lampy wykonana jest z wysokiej jakości szkła, nie mniej trwałych i mniej stabilnych tworzyw sztucznych. Oświetlenie lampy zapewnia para modułów LED o wysokiej jasności, każdy z 10 mocnymi diodami LED. W przeciwieństwie do konwencjonalnych lamp fluorescencyjnych, rozwiązanie to zapewnia znaczne oszczędności kosztów, zarówno energii elektrycznej, jak i wymiany lamp. Diody LED mają znacznie dłuższą żywotność. Całkowity pobór mocy lampy wynosi zaledwie
10 W.

Utrzymaniem lampy zajmuje się solidny dwuramienny przegubowy mechanizm pozycjonujący, który umożliwia ustawienie lampy w żądanej pozycji bez konieczności dokręcania śrub blokujących. Po ustawieniu lampy w żądanej pozycji, pozostaje ona na swoim miejscu. Ramię lampy jest w całości metalowe. Ramię lampy można przymocować do blatu stołu za pomocą małego imadła, które mocuje się do krawędzi stołu. Lampa jest również wyposażona w ochronną pokrywę na zawiasach, która zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni optyki, gdy nie jest używana
Lampa z lupą znajduje swoje zastosowanie głównie w naprawach elektroniki - lutowanie płytek drukowanych pod lupą, do wyszukiwania usterek, do sprawdzania jakości materiałów, do defektoskopii, do naprawy zegarków i biżuterii itp.
Lampę powiększającą można również umieścić w mobilnym stojaku na kółkach, co ułatwia przemieszczanie w warsztacie i gabinetach. Stojak lampy powiększającej ma wysokość 65 cm (brak w zestawie).

Parametry
| Lampa |
|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 10W |
| Oprawa | 2x moduł 10LED |
| Przełącznik | podstawka na korpusie lampy |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | głowica 300-220 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 4.8 kg |
Więcej parametrów
| Lampa |
|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 10W |
| Oprawa | 2x moduł 10LED |
| Przełącznik | podstawka na korpusie lampy |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | głowica 300-220 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 4.8 kg |