Wysokowydajna stacjonarna lutownica grotowa z indukcyjnym grzaniem grota, przeznaczona do ręcznego lutowania bezołowiowego szczególnie dużych powierzchni przewodzących. Dzięki zaawansowanej technologicznie konstrukcji stacja jest w stanie konkurować z wielokrotnie droższymi modelami takich producentów jak Ersa, JBC, Weller czy Hakko. Jest to idealna lutownica do bardzo szybkiego nagrzewania i lutowania/odlewania blach ekranujących, przewodów zasilających, lutowania na dużych powierzchniach chłodzących oraz lutowania akumulatorów NiCd/NiMH. Moc mikrolutownicy jest nieoceniona na przykład przy lutowaniu ogniw baterii i tworzeniu acupacków;
szybkie nagrzewanie pozwala uniknąć niepotrzebnego obciążania ogniw akumulatora długotrwałą ekspozycją na wysokie temperatury. Wszystko to przy zachowaniu możliwości wymiany grotów z szerokiej gamy oferowanych średnic i kształtów. Fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości są wykorzystywane do podgrzewania grotu lutowniczego, indukując prądy wirowe bezpośrednio w metalowym korpusie grotu lutowniczego. Technologia ta pozwala na stosowanie wymiennych grotów w celu dostosowania ich do aktualnych potrzeb, eliminując jednocześnie mostek termiczny, który powoduje problemy z przenoszeniem mocy i kontrolą temperatury w konwencjonalnych mikrolutownicach z rezystancyjną cewką grzewczą i wymiennymi grotami. Dlatego też, gdy grot szybko się ochładza, pełna moc lutownicy jest natychmiast dostępna, a nieporównywalnie lepsza stabilność termiczna grotu jest osiągana podczas procesu lutowania. Ta zaleta jest szczególnie zauważalna podczas lutowania dużych powierzchni przewodzących, gdzie temperatura spada poniżej temperatury topnienia stopu lutowniczego w tanich systemach lutowania spiralnego. Stabilność temperatury zestawu lutowniczego z grzałką RF wynosi ±2°C, co w połączeniu z szybką reakcją na temperaturę sprawia, że jest on odpowiedni do procesów bezołowiowych. Aby kontrolować przestrzeganie ustalonych procedur w lutowaniu bezołowiowym, można aktywować funkcję blokady ustawionej temperatury roboczej. W tym trybie nie można zmienić temperatury lutowania bez znajomości hasła.
Temperatura grotu lutownicy jest kontrolowana w pełni cyfrowo w zakresie 50~500°C, a aktualna temperatura jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Moc lutownicy wynosi 150W i zapewnia niezwykle szybkie nagrzewanie do temperatury roboczej natychmiast po włączeniu. Wymienne końcówki pokrywają szeroki zakres zastosowań, dopasowując się do wysokiej wydajności. Jednak ze względu na inny typ grotu lutowniczego, końcówki nie są wymienne z mikrolutownicami oporowymi z serii 936 lub LeadFree. Ze względu na wydajność, jaką zapewnia ten system lutowniczy, jest on wyposażony w solidny typ grotu lutowniczego (typ LF303), który umożliwia montaż wymiennych grotów lutowniczych o większych średnicach. Zamawiając grot, należy wybrać grot z serii BAKON BK300; grot LF303 nie jest kompatybilny z grotami z serii BAKON BK200.
Podobnie jak wszystkie systemy lutownicze Bakon, BK3300L charakteryzuje się wysoką niezawodnością i solidną konstrukcją mechaniczną. Przy projektowaniu obudowy zadbano o zapewnienie antystatyczności; złącze uziemienia do uziemienia antystatycznych padów lub płytek lutowniczych jest standardowo dołączone i można je znaleźć z tyłu urządzenia. Cały korpus stacji lutowniczej wykonany jest z profili aluminiowych. Częstotliwość robocza nagrzewania indukcyjnego RF grotu lutowniczego wynosi 400 kHz, dlatego też kabel zasilający do grotu lutowniczego jest wyposażony w ekranowanie, aby zapobiec możliwym zakłóceniom, np. w przypadku ożywianych komponentów.
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK300 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-303 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH150 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 126-105-170 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.21 kg |
Więcej parametrów
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Stabilność temperaturowa | ± 2 °C bez zatížení |
| Wymienne końcówki (typ) | Bakon BK300 |
| Typ pióra lutowniczego | Bakon LF-303 |
| Typ wężownicy grzewczej | VH150 |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 126-105-170 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.21 kg |