Lupa z lampą zamontowana jest na dwuramiennej konstrukcji z trzema blokowanymi przegubami. Cały regulowany mechanizm jest utrzymywany we wsporniku w formie zacisku, który jest przeciągany przez krawędź stołu. Długość dolnego ramienia wynosi 44 cm, a górnego 47 cm. Duża prostokątna soczewka jest wykonana ze szkła i jest dostępna w kilku wersjach różniących się mocą optyczną (dioptriami). Różne warianty soczewki mają 5 i 8 dioptrii. Powiększenie lupy jest oczywiście stałe i należy je wybrać podczas składania zamówienia. Wymiary soczewki wynoszą 175 x 110 mm.oświetlenie zapewnia 16 białych diod LED umieszczonych po bokach obiektywu. Światło diod ma neutralną białą barwę - 4000 K. Diody LED stanowią znacznie bardziej niezawodne źródło światła w porównaniu do lamp katodowych; ich żywotność jest co najmniej 10 razy wyższa. Tworzą stabilne warunki oświetleniowe bez migotania i oczywiście mają niższe zużycie energii niż lampy fluorescencyjne. Diody LED wytwarzają minimalną ilość ciepła, a całe światło emitowane jest w widzialnej części widma. Ich właściwości można docenić zwłaszcza wtedy, gdy lampa pracuje w trybie ciągłym. Korpus z przezroczystą częścią, w której znajduje się soczewka i diody LED, jest zamontowany na obrotowym przegubie. Ta część ze szkłem powiększającym jest identyczna dla następujących wariantów serii T86 (LED) - F, G, H, I.
| Lampa | |
|---|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Wymiar obiektywu | rozmiar 175x110 mm |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 5W |
| Oprawa | 16 x biała dioda LED |
| Przełącznik | podstawka na głowicy lampy |
| Wysokość szkła powiększającego nad podstawą | maks. 300 mm |
| Wymiar podstawy | 300 x 200 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 4 kg |