Oparty na transformatorze, sterowany cyfrowo laboratoryjny zasilacz prądu stałego z bardzo precyzyjną regulacją stabilizowanego napięcia i prądu. Napięcie zasilacza jest płynnie regulowane w zakresie od 0 do 30 V w setnych częściach wolta; w tysięcznych częściach ampera - tj. w miliamperach można wybrać ograniczenie prądu lub prąd w trybie prądu stałego. Ponieważ sterowanie zasilaczem jest w pełni cyfrowe, oferowana jest również funkcja przechowywania wybranych wartości w pamięci.
dostępne są 4 pozycje pamięci. Aby przywołać zapisane dane, wystarczy nacisnąć przycisk odpowiedniej pozycji pamięci. Jeśli potrzeby związane z zasilaniem bieżącej aplikacji elektronicznej wymagają zupełnie innych ustawień źródła niż te zapisane w pamięci, zawsze można użyć trybu ręcznego całkowicie niezależnego od zapisanych wartości.
Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem, które może wystąpić podczas długotrwałego maksymalnego poboru prądu przy niskim stabilizowanym napięciu zasilania. W takich przypadkach system jest wyposażony w aktywne chłodzenie elementów stabilizujących za pomocą wentylatora. W szczególności, obwody OVP (Over Voltage Protection) lub Over Current Protection (Over Current Protection) mogą być aktywowane poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków, które są szczególnie przydatne przy podłączaniu obciążeń indukcyjnych.
Jest to jeden z najbardziej precyzyjnych - najdokładniejszych zasilaczy w naszej ofercie. Odpowiada to dokładności monitorowanych wielkości, która wynosi +2mV dla napięcia <0,1% i +3mA dla prądu <0,1%.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | 2 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 160-165-300 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.5 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | 2 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 160-165-300 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 5.5 kg |