Precyzyjny podwójny liniowy regulowany zasilacz z czterocyfrowymi cyfrowymi miernikami, regulacją napięcia w krokach co 10 mV i regulacją prądu w krokach co 1 mA. Stabilizuje 2x0-30V/2A, a dodatkowo dostępne jest niezależne wyjście 5V/3A do zasilania obwodów sterujących lub pomocniczych. Oba zasilacze są sterowane całkowicie niezależnie, a ich wyjścia są równie niezależne, czyli izolowane galwanicznie.
do szeregowego lub równoległego połączenia wyjść służy grupa przekaźników wewnątrz zasilacza, sterowanych parą przełączników (patrz rysunek). Kombinacja przycisków połączy odpowiednie zaciski wymagane dla konfiguracji: równoległej (0-30V/4A), szeregowej (0-60V/2A) lub symetrycznego zasilania ±(0-30)V/2A.
Zasilacz może pracować zarówno w trybie CV, jak i CC; aktualny stan sygnalizowany jest zapaleniem się odpowiednich diod LED pod wskaźnikami odpowiednio prądu i napięcia. Wyjścia zasilacza są galwanicznie odizolowane od uziemienia. Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Chłodzenie elementów kondycjonera zapewnia wentylator z otworem wentylacyjnym z tyłu urządzenia. W celu precyzyjnej i wygodnej regulacji napięcia, oba kanały zasilacza wyposażone są w wieloobrotowy potencjometr.
W trybach łączenia zasilaczy - zarówno równoległym, jak i szeregowym, potencjometry regulacyjne w lewej części są nieaktywne, a prawa część "master" przejmuje kontrolę nad urządzeniem. Zapewnia to idealne dopasowanie regulowanego napięcia w trybie zasilania symetrycznego.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 7.4 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 7.4 kg |