System 862D+ all-in-one oferuje wszystko, czego potrzebujesz do pracy z obwodami SMT, zwłaszcza pakietami BGA. Połączenie mocnego grzejnika, lampy podczerwieni, gorącego powietrza i końcówki do mikrolutowania zapewnia wiele opcji usuwania zadziorów/lutowania małych układów BGA. W porównaniu z konwencjonalnymi wysokotemperaturowymi emiterami podczerwieni, lampa podczerwieni ma niższą moc i jest przeznaczona do pracy z mniejszymi układami BGA i microBGA, takimi jak chipsety telefonów komórkowych i przenośna elektronika.
stacja została zaprojektowana do pracy z obwodami o takich rozmiarach. Jeśli planujesz lutować duże BGA, takie jak karty graficzne laptopów, musisz rozważyć stację iR z mocniejszym emiterem podczerwieni.
Zaletą lampy na podczerwień jest możliwość precyzyjnego skupienia emitowanego ciepła tylko na powierzchni obwodu, czego brakuje w systemach z emiterami powierzchniowymi, które ogrzewają cały obszar pod spodem. Pozwala to na znacznie dłuższe nagrzewanie obwodu, ponieważ otaczające elementy nie są ogrzewane i nie mogą zostać uszkodzone. Skupienie mocy lampy znacznie zwiększa wydajność w porównaniu z emiterem montowanym na powierzchni, który promieniuje na całym obszarze, a moc jest w ten sposób przenoszona do obszarów, w których ogrzewanie jest niepotrzebne lub szkodliwe.
Mikrolutownica jest wyposażona w mocną 60W ceramiczną wkładkę rezystancyjną z klasycznymi końcówkami serii T. Rękojeść gorącego powietrza ma mocną 700W spiralę grzewczą nawiniętą na ceramiczny rdzeń i dmuchawę turbinową. Wszystkie elementy systemu mogą być włączane i wyłączane całkowicie niezależnie od siebie, a ich parametry są również niezależnie kontrolowane.
Elementy zestawu: obudowa z napromiennikiem i uniwersalnym uchwytem na szynę PCB, wspólny uchwyt na uchwyt gorącego powietrza i pióro lutownicze, 2 x ekrany gorącego powietrza o różnych średnicach do napromiennika, pióro lutownicze, uchwyt gorącego powietrza, ekran ochronny do napromiennika, 2 x nasadka gorącego powietrza o kwadratowej średnicy 8, 10 mm
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych i nasadek hotair z serii 900.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | tak |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Stacje na podczerwień |
|---|
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Kontrola temperatury lutowia IR (reflektora) | niezależny |
| Timer do lutownicy na podczerwień | nie |
| Kontrolowane wymuszone chłodzenie obszaru roboczego | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Połączenie z komputerem | nie |
| Wymiary zewnętrzne stacji (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 360-60-270 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Podgrzewanie |
|---|
| Obszar grzewczy | 120 x 120 mm |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Kontrola temperatury podgrzewania | dokładność ±0,5%niezależny |
| Waga opakowania [kg]: | 9.5 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | tak |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Stacje na podczerwień |
|---|
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Kontrola temperatury lutowia IR (reflektora) | niezależny |
| Timer do lutownicy na podczerwień | nie |
| Kontrolowane wymuszone chłodzenie obszaru roboczego | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Połączenie z komputerem | nie |
| Wymiary zewnętrzne stacji (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 360-60-270 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Podgrzewanie |
|---|
| Obszar grzewczy | 120 x 120 mm |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Kontrola temperatury podgrzewania | dokładność ±0,5%niezależny |
| Waga opakowania [kg]: | 9.5 kg |