Programowalny moduł zasilacza DPS5015 0-50V 0-15A z interfejsem Bluetooth i USB.
DPS5015 to bardziej rozbudowany wariant modułu zasilacza DPS3005 z precyzyjną regulacją prądu i napięcia w zakresie 0-50V/0-15A, moduł przeznaczony jest do montażu w skrzynce lub w panelach w laboratoriach i pracowniach szkolnych. Zasilacz jest zdominowany przez duży graficzny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,44", który pokazuje wszystkie niezbędne informacje i ustawione parametry (prąd, napięcie, moc, tryb ochrony).
Przejrzyste menu służy do ustawiania podstawowych zmiennych wyjściowych - napięcia i prądu, ustawiania zabezpieczeń OVP, OCP i OPP, regulacji jasności wyświetlacza oraz zapisywania ustawień do indywidualnych makr (do 10). Dwa z tych makr (M1 i M2) są szybko dostępne bezpośrednio z ekranu głównego. Dostępna jest również blokada wartości. Sterowanie jest intuicyjne i bardzo proste, realizowane za pomocą obrotowego przełącznika przyrostowego, trzech przycisków do ustawiania parametrów i jednego do włączania/wyłączania wyjścia zasilania.
Moduł zasilacza oferuje 3 regulowane zabezpieczenia: OVP - zabezpieczenie nadnapięciowe, OCP - zabezpieczenie nadprądowe i OPP - zabezpieczenie nadnapięciowe. Wszystkie te zabezpieczenia można ustawić, a jeśli wartości te zostaną przekroczone, zasilacz zostanie automatycznie odłączony.
W zestawie znajdują się dwa moduły
(USB i Bluetooth), które służą do komunikacji i sterowania zasilaczem z komputerem PC lub urządzeniem z systemem Android. Do zasilacza można podłączyć tylko jeden moduł na raz, podłącza się go za pomocą dostarczonego kabla ze złączami.
Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu PC, moduł zasilacza może zastąpić nawet znacznie droższe zasilacze laboratoryjne. Za pomocą oprogramowania PC można ustawić i kontrolować nie tylko prąd i napięcie wyjściowe, ale także sterować i programować wyjście modułu zasilacza w prosty i precyzyjny sposób. Funkcja Data Group umożliwia skonfigurowanie i przechowywanie do dziesięciu różnych producentów bezpośrednio w pamięci modułu.
Wspomniane funkcje są szczególnie przydatne w rozwoju i odzyskiwaniu urządzeń DIY i elektronicznych, formowaniu kondensatorów, w automatyzacji, ładowaniu, testowaniu itp. Oprogramowanie jest w języku angielskim, jest bardzo proste i łatwe w użyciu, obsługuje nawet najnowszy system Windows 10. Oprogramowanie dla urządzeń z systemem Android oferuje podstawowe funkcje: sterowanie wyjściami i rejestrowanie charakterystyk VA ze znacznikiem czasu w tabelach .xls (Excel).
Cały moduł składa się z dwóch części: wyświetlacza z elementami sterującymi oraz części zasilającej z aktywnym chłodzeniem, obie części połączone są ze sobą wielożyłowym kablem o długości 20cm
Zasilacz wymaga własnego zasilania DC w zakresie 6-60V/15A, napięcie wejściowe musi być zawsze co najmniej 1,1 razy wyższe niż wymagane napięcie wyjściowe. Jeśli potrzebujemy regulować napięcie wyjściowe, na przykład 12V, musimy podłączyć do wejścia zasilacz o napięciu co najmniej 13,2VDC, ale nie więcej niż 60VDC.
Do tego zasilacza impulsowego zalecamy jeden z naszych zasilaczy przemysłowych do zasilania zewnętrznego.
Wymiary zasilacza można znaleźć w galerii produktu.
Zawartość opakowania: moduł zasilający DPS5015, moduł Bluetooth, moduł USB, kable do podłączenia modułów i części zasilających.
Oprogramowanie Android i Windows jest dostępne na stronie producenta, link do SW można znaleźć w instrukcji produktu.
Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami WINDOWS 7/10, Android 7 i nowszymi.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | modułowy (do instalacji) |
| Podłączanie do komputera | BluetoothUSB |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CP (stała moc)CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0,5 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,5 % |
| Stabilność | < 0,5% |
| Temperatura robocza | 0°C do 50°C |
| Napięcie zasilania | 6-60 V DC |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 79-43-49 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 0.237 kg |
Więcej parametrów