Trzykanałowy liniowy zasilacz laboratoryjny
Korad KA3305P z połączeniem USB i RS232 z komputerem PC i oprogramowaniem sterującym do
kontroli i pomiarów w czasie rzeczywistym
. Zasilacz Korad KA3305P oferuje ciągłą cyfrową regulację napięcia i prądu w dwóch gałęziach w zakresie od 0 do 30V i od 0 do 5A. Trzecia gałąź ma niezmienne 5V i 3A. Zasilacz umożliwia precyzyjną i bezstopniową regulację w krokach co 10 mV i 1 mA.

Na przednim panelu zasilacza znajduje się 9 zacisków do podłączania kabli, zarówno za pomocą gniazd, jak i gwintów. Każda gałąź posiada również złącze uziemienia (szkieletowe). Wszystkie gałęzie są od siebie galwanicznie odizolowane i mogą być sterowane niezależnie (z wyjątkiem trzeciej gałęzi 5V, która nie może być sterowana).
Liniowy zasilacz transformatorowy Korad KA3305P umożliwia również przechowywanie w pamięci do pięciu wartości zadanych, a ich ustawianie jest bardzo proste - bezpośrednio za pomocą przycisku M1-5 na panelu sterowania. Regulacja napięcia jest bardzo dokładna i szybka, dzięki zastosowaniu regulatorów krokowo-obrotowych z funkcją przełączania miejsc dziesiętnych za pomocą przycisku. Wybrane napięcie i prąd są wyświetlane na dużym wyświetlaczu składającym się z 4 mniejszych wyświetlaczy segmentowych, z których każdy wyświetla 4 cyfry. W przypadku napięcia zmierzona wartość jest wyświetlana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (XX.YY), a w przypadku prądu z dokładnością do trzech (X.YYY). Wyświetlacz zawiera również wskaźniki wybranej pamięci, CC, CV, OCP i OVP.
Zasilacz może pracować zarówno w trybie szeregowym, jak i równoległym. W trybie szeregowym z zasilacza można uzyskać do 60V przy 5A. W trybie równoległym można uzyskać prąd do 10 A przy 30 V. Zarówno w trybie równoległym, jak i szeregowym lewa część jest wyłączona, a prawa część "nadrzędna" zajmuje się sterowaniem urządzeniem. Zapewnia to idealne dopasowanie regulowanego napięcia w trybie zasilania symetrycznego.
Połączenie z komputerem odbywa się za pomocą kabla USB (typ A-B) lub RS232. Zasilacz dostarczany jest z płytą instalacyjną CD ze sterownikami i oprogramowaniem sterującym firmy KORAD dla systemu operacyjnego microsoft Windows od wersji XP w górę, które umożliwia zmianę wartości napięcia i prądu w czasie rzeczywistym, ustawienie wartości pamięci M1 - M5, przełączanie trybu szeregowego i równoległego zasilacza, aktywację OCP i OVP, a także monitorowanie przebiegów napięcia i prądu w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie jest w języku angielskim.

Druga zakładka (ProgramForm) umożliwia ustawienie profili zasilania w zależności od ustawionego czasu - idealne rozwiązanie do testowania i aplikacji, które wymagają różnych poziomów napięcia i prądu w wybranym okresie czasu. Liczba poziomów napięcia i prądu jest dowolna - można ich dodać więcej. W programie można również wybrać punkt początkowy i końcowy (interwał linii) oraz liczbę powtórzeń (cykli).
Oprogramowanie sterujące może również wygenerować plik dziennika do późniejszego sprawdzenia wyjścia źródła.
Dziennik ma format liniowy: 16-03-02 13:33:56,6 8,43V 0,069A 31,000V 0,000A (*.txt)
Źródło laboratoryjne jest zdolne do pracy ze stałym prądem i stałym napięciem, jest bardzo dokładne i ma niewielkie tętnienia i szumy. Dzięki temu zasilacz KA3305P znajdzie zastosowanie w przemyśle, instytutach badawczych, laboratoriach, serwisach elektrycznych, edukacji, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne napięcie i prąd.
Korad KA3305P posiada blokadę wartości zadanej, zabezpieczenie przed przeciążeniem, zabezpieczenie przed zwarciem i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Na wyjściu znajduje się również zabezpieczenie nadnapięciowe i nadprądowe, które można ustawić na żądane wartości, dzięki czemu zasilanie jest przerywane, gdy pobór mocy jest zwiększony.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | USBRS232 |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 2 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | 0°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 250-150-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 11.64 kg |
Więcej parametrów