Profesjonalna stacja lutownicza AOYUE 2703A+ łączy w sobie stację gorącego powietrza, mikrolutownicę z odsysaniem dymu oraz stację rozlutowującą z wieloma akcesoriami. AOYUE 2703A+ to flagowy produkt wśród bezołowiowych systemów lutowniczych typu all-in-one, łączący wszystkie niezbędne narzędzia lutownicze w jednej kompaktowej konstrukcji.
Dominującą cechą stacji jest czteroliniowy, czerwony, segmentowy wyświetlacz LED, po którego lewej stronie znajdują się cyfrowe regulatory temperatury i przepływu powietrza, a po prawej przełączniki poszczególnych elementów stacji. Oprócz wyświetlacza, do kontroli przepływu powietrza służy podświetlany na niebiesko manometr z żelazną kulką. System dwóch portów pozwala na jednoczesne użycie zarówno mikrolutowania, jak i odlutowywania bez konieczności ponownego podłączania złączy.
Grzałka gorącego powietrza umożliwia cyfrową regulację temperatury w zakresie od 100 do 400°C, a także kontrolę przepływu powietrza, który osiąga do 23 l/min. Całkowita moc lutownicy na gorące powietrze wynosi 500 W. Wylot lutownicy na gorące powietrze jest specjalnie zaprojektowany z dyfuzorem powietrza, aby zwiększyć moc cieplną, a tym samym zapewnić większą wydajność lutowania. Dzięki temu lutowanie większych układów BGA (CPU i GPU) jest bardziej wydajne. W zestawie znajdują się trzy wymienne dysze do lutowania gorącym powietrzem (o średnicy 4,4 mm, 9 mm i kwadratowa do BGA 31x31 mm), aby jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości lutowania.
Mikrolutownica oferuje przyzwoitą moc 70 W i temperaturę regulowaną w zakresie 200 - 480°C. Pióro lutownicze zawiera również wyciąg oparów, który podłącza się do króćca w korpusie stacji. Sam grot lutowniczy jest podłączany za pomocą sześciopinowego złącza i jest zasilany napięciem 24 V (łatwa wymiana). Korpus grzejny grotu lutowniczego jest monolityczny i można go bardzo łatwo wymienić - wystarczy wyciągnąć go ze złącza grotu lutowniczego i założyć z powrotem. Ze względu na monolityczną konstrukcję grotu, połączenie nie ma przejściowych mostków termicznych, co pozwala elektronice sterującej szybko i dokładnie reagować na zmiany temperatury grotu.

Desolder pozwala na ustawienia temperatury w zakresie od 200 do 480°C i jest zasilany napięciem 24V. Ogrzewanie zapewnia ceramiczny korpus. Pistolet do rozlutowywania Aoyue B1003A umożliwia wymianę końcówek - typ DES-02. W zestawie znajdują się trzy końcówki - 1,8 mm (dołączona do pistoletu), 1,5 mm i 1 mm oraz zestaw do ich czyszczenia.

Stojak do mikrolutowania jest jednym słowem doskonały. Oferuje wszystko, czego można oczekiwać od stojaka. Oprócz trzymania mikrolutownicy, oferuje dwie gąbki - miedzianą i celulozową (mokrą), a także uchwyt na gąbkę cynową do łatwego rozwijania cyny i uchwyt na maksymalnie sześć monolitycznych grotów lutowniczych.
Stacja wielofunkcyjna AOYUE 2703A+ wyposażona jest w kilka systemów bezpieczeństwa, takich jak automatyczne chłodzenie lutownicy gorącym powietrzem (po umieszczeniu rękojeści w uchwycie na obudowie stacji lub po przekroczeniu bezpiecznej temperatury) w celu wydłużenia jej żywotności. Stacja ta oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak cyfrowa kalibracja zarówno mikrolutownicy, jak i rozlutownicy oraz regulowany tryb uśpienia dla gorącego powietrza, mikrolutownicy i rozlutownicy. Zestaw funkcji obejmuje również możliwość zaprogramowania niestandardowych pięciu profili segmentów do automatycznego lutowania.
W zestawie:
stacja AOYUE 2703A
stojak do mikrolutowania
metalowa gąbka z pojemnikiem
gąbka celulozowa z pojemnikiem
uchwyt do mocowania grotów lutowniczych do podstawki mikrolutowniczej
uchwyt do cewek cynowych
uchwyt pistoletu do rozlutowywania (spiralny)
3x dysza gorącego powietrza - o średnicy 4,4 mm, 9 mm i kwadratowa do BGA 31x31 mm
zapasowa spirala grzejna dla rurki o średnicy 21,5 mm typu 2
grot lutowniczy B012 z odsysaczem dymu
grot lutowniczy monolityczny WQ-2B
pistolet do rozlutowywania B1003A (z grotem DES-02 1.8mm)
2x końcówka do rozlutowywania typu DES-02 - 1 mm i 1,5 mm
zestaw czyszczący do rozlutowywania
zapasowe filtry do rozlutowywania
zapasowa cewka chłodząca z uszczelką
narzędzie do usuwania układu scalonego z płytki PCB
pęseta próżniowa (długopis) 939
tuleja do odlutowywania
wtyczka przelotowa do złącza ssącego
2x filtr pompy ssącej
podkładka silikonowa odporna na wysoką temperaturę
żel czyszczący do rozlutowywania
kabel zasilający
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz)kolumnowy z kulką |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | tak |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 188 x 126 x 250 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Wymienne końcówki (typ) | seria monilithic LF |
| Desolder | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Wymienne końcówki (typ) | dla desolderów DES-02 |
| Typ pióra lutowniczego | Pistolet AOYUE B1003A |
| Waga opakowania [kg]: | 7.425 kg |