Gophert CPS-3010 to niewielkich rozmiarów
przełączany zasilacz laboratoryjny DC o napięciu wyjściowym
30 V i prądzie
10 A do zastosowań o wyższych wymaganiach prądowych i ograniczonej przestrzeni.
Zasilacz CPS-3010 jest sterowany mikroprocesorem (MCU) i posiada bardzo proste sterowanie - regulator step down, który może kontrolować zarówno prąd, jak i napięcie, jednocześnie wybierając punkt dziesiętny dla bardziej precyzyjnej regulacji poziomów napięcia i prądu. Przełącznik znajdujący się obok regulatora obrotowego służy do przełączania sterowania między prądem a napięciem. Ten impulsowy zasilacz DC posiada dwa wyświetlacze segmentowe, czterocyfrowy wyświetlacz prądu i trzycyfrowy wyświetlacz napięcia oraz blokadę sterowania. Zasilacz może pracować w trybach stałego prądu (CV) i stałego napięcia (CV), a aktualny stan jest wskazywany przez diody LED po prawej stronie wyświetlacza. Dostępne są również zaawansowane funkcje monitorowania OVP, monitorowania OCP, OTP i ochrony przed zwarciem na wyjściu. CPS-3010 może pracować zarówno w sieci 230V, jak i 110V.
Cały zasilacz jest bardzo małych rozmiarów, 121(w) - 64(h) - 270(d), łatwy do przenoszenia, waży tylko 1kg, a cała obudowa wykonana jest z profilowanego stopu aluminium. Jego rozmiar i wykonanie sprawiają, że idealnie nadaje się do montażu w szafach rack, skrzynkach serwisowych, stojakach, w miejscach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota oraz do zastosowań, w których zasilacz musi być często przenoszony.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.3 % |
| Dokładność pomiaru prądu | 0.3 % |
| Tętnienie napięcia | 3 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 100 mA p-p |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 121-64-270 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 1.1 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | przełączony |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | nie |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.3 % |
| Dokładność pomiaru prądu | 0.3 % |
| Tętnienie napięcia | 3 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 100 mA p-p |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 121-64-270 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 1.1 kg |