Podwójny liniowy regulowany zasilacz 2x0-30V/5A plus niezależny zasilacz 5V/3A do sterowania lub obwodów pomocniczych. Analogowe mierniki ręczne są używane jako wskaźniki ilości. Oba źródła są sterowane całkowicie niezależnie, a ich wyjścia są równie niezależne - czyli galwanicznie odseparowane.
do szeregowego lub równoległego podłączenia wyjść służy grupa przekaźników wewnątrz zasilacza, sterowanych parą przełączników (patrz rysunek). Kombinacja przycisków połączy odpowiednie zaciski niezbędne dla konfiguracji: równoległej (0-30V/10A), szeregowej (0-60V/5A) lub symetrycznego zasilania ±(0-30)V/5A.
Zasilacz może pracować zarówno w trybie CV, jak i CC; aktualny stan sygnalizowany jest zapaleniem się odpowiednich diod LED znajdujących się odpowiednio pod wskaźnikami prądu i napięcia. Wyjścia zasilacza są galwanicznie odizolowane od masy. Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Chłodzenie elementu stabilizującego zasilanie zapewniają dwa wentylatory z otworem wentylacyjnym z tyłu urządzenia. W celu precyzyjnej i wygodnej regulacji napięcia, oba kanały zasilacza wyposażone są w wieloobrotowy potencjometr.
W trybach sprzężenia zasilacza - zarówno równoległym, jak i szeregowym, potencjometry regulacyjne w lewej części są nieaktywne, a prawa część "master" przejmuje kontrolę nad urządzeniem. Zapewnia to idealne dopasowanie regulowanego napięcia w trybie zasilania symetrycznego.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | analogowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 10.9 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | analogowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | ± 1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 2 % |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 260-160-350 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 10.9 kg |