Trzykanałowy zasilacz laboratoryjny Korad KA3303D z ciągłą cyfrową regulacją napięcia i prądu w dwóch gałęziach w zakresie od
0 do 30V i od 0 do 3A. Trzecia gałąź oferuje niezmienne
5V i 3A. Zasilacz umożliwia precyzyjną i bezstopniową regulację w krokach co 10 mV i 1 mA.
Liniowy zasilacz transformatorowy Korad KA3303D umożliwia zapisanie w pamięci do pięciu wartości zadanych, a ich ustawienie jest bardzo proste - bezpośrednio za pomocą przycisku M1-5 na panelu sterowania. Ustawianie napięcia jest bardzo dokładne i szybkie, dzięki zastosowaniu regulatorów krokowo-obrotowych z funkcją przełączania miejsc dziesiętnych za pomocą przycisku. Wybrane napięcie i prąd są wyświetlane na dużym wyświetlaczu składającym się z 4 mniejszych wyświetlaczy segmentowych, z których każdy wyświetla 4 cyfry. W przypadku napięcia zmierzona wartość jest wyświetlana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (XX.YY), a w przypadku prądu z dokładnością do trzech (X.YYY). Wyświetlacz zawiera również wskaźniki wybranej pamięci, CC, CV, OCP i OVP.
Zasilacz zawiera 9 zacisków do podłączania kabli za pomocą gniazd i gwintów. Każda gałąź posiada również złącze uziemienia. Wszystkie gałęzie są od siebie galwanicznie odizolowane i mogą być sterowane niezależnie (z wyjątkiem trzeciej gałęzi 5V, która jest niezmienna).
W zestawie znajdują się 2 pary kabli o obciążalności do 5A, zakończone zaciskami krokodylkowymi. Zasilacz może pracować zarówno w trybie szeregowym, jak i równoległym. W trybie szeregowym z zasilacza można uzyskać do 60V przy 3A. W trybie równoległym można uzyskać prąd do 6 A przy 30 V. Zarówno w trybie równoległym, jak i szeregowym sprzężenia zasilacza, lewa część jest dezaktywowana, a prawa część "nadrzędna" zajmuje się sterowaniem urządzeniem. Zapewnia to idealne dopasowanie regulowanego napięcia w symetrycznym trybie zasilania.
Korad KA3303D posiada blokadę wartości zadanej, zabezpieczenie przed przeciążeniem, zwarciem i przegrzaniem. Na wyjściu znajduje się również zabezpieczenie nadnapięciowe i nadprądowe. Chłodzenie zasilacza zapewnia wentylator 80 mm.
Zasilacz laboratoryjny jest zdolny do pracy ze stałym prądem i stałym napięciem, jest bardzo dokładny i ma niskie tętnienia i szumy. Dzięki temu zasilacz KA3303D znajduje zastosowanie w przemyśle, instytutach badawczych, laboratoriach, usługach elektrycznych, edukacji, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne napięcie i prąd.
Parametry
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | 0°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 250-150-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 8.98 kg |
Więcej parametrów
| Źródło laboratoryjne |
|---|
| Typ źródła | liniowy |
| Podłączanie do komputera | nie |
| Symetryczne zasilanie | tak |
| Tryb źródłowy | CV (stałe napięcie)CC (prąd stały) |
| Mierniki | cyfrowy |
| Dokładność pomiaru napięcia | 0.1 % |
| Dokładność pomiaru prądu | ± 0,1 % |
| Tętnienie napięcia | < 1 mVrms |
| Prąd tętnienia | < 3 mArms |
| Izolacja galwaniczna od sieci zasilającej | tak |
| Odporność izolacji | > 20MΩ |
| Temperatura robocza | 0°C do 40°C |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 250-150-380 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 8.98 kg |