Indukcyjna maszyna zamykająca 20-60 mm DGYF-500D
Ta zakręcarka indukcyjna działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, kontynuacja tekstu
Kod produktu:
103169
Warianty:
na stanie (2-5 szt.)
Cena: 15602.55
Dostupnost: na stanie 2-5 szt.
Cena z VAT Cena bez VAT
szt.
Stacja jest wyposażona w dwa wyświetlacze segmentowe, jeden do ustawiania czasu i odliczania, a drugi jako wewnętrzny woltomierz pokazujący aktualne napięcie sieciowe. W przypadku zgrzewania indukcyjnego kołpaków napięcie sieciowe nie może spaść poniżej 180 V.
Pokrywki i butelki nie wchodzą w skład zestawu.
Parametry
Napięcie wejściowe 230V AC (min. 180V)
Moc wejściowa 500W
Regulowany czas spawania 0.1 - 9.9s
Średnica zgrzewanych nasadek 20 - 60 mm
Długość kabla między zgrzewarką a głowicą indukcyjną 120cm
Wymiary 340x290x150mm (dłxszerxwys)
Waga opakowania [kg]:4.1 kg
Więcej parametrów
Film produktowy
Moc wejściowa 500W
Waga opakowania [kg]:4.1 kg
Ręczne nagrzewanie indukcyjne 230V/1000W Ogrzewanie indukcyjne to szybki, wydajny i bezpieczny sposób podgrzewania metalowych przedmiotów, zastępujący tradycyjne podgrzewanie otwartym płomieniem palnika. Indukcja umożliwia niezwykle szybkie i dokładne nagrzewanie np. zardzewiałych śrub, nakrętek, łożysk, kół pasowych, części układu wydechowego i wielu innych elementów. Stosowana jest głównie w warsztatach samochodowych / motocyklowych, do odkręcania zardzewiałych nakrętek i innych części metalowych, ale także w warsztatach do gięcia części metalowych i rur. W porównaniu z ogrzewaniem płomieniowym, znacznie zmniejsza ryzyko wybuchu, pożaru lub wycieku niebezpiecznych oparów. Jest szczególnie idealne tam, gdzie wymagana jest szybkość i istnieje ryzyko uszkodzenia płomieniem otaczających materiałów, takich jak tapicerka, tworzywa sztuczne, malowane części. Ogrzewanie indukcyjne to nowoczesne i wydajne podejście do ogrzewania części i komponentów. Ręczna nagrzewnica indukcyjna jest zasilana napięciem 230 V i ma moc wejściową 1000 W, z jednym przyciskiem na uchwycie do sterowania nagrzewaniem materiału. Z przodu znajdują się dwa otwory do włożenia końcówek cewki indukcyjnej i dwie śruby do zablokowania jej na miejscu. Dostępna jest również biała dioda LED sygnalizująca proces nagrzewania. Praca z ogrzewaniem indukcyjnym: Nasuń cewkę na przedmiot, na przykład śrubę, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk podgrzewania i odczekaj 10-50 sekund, aż przedmiot zostanie podgrzany do żądanej temperatury. Ogrzewanie indukcyjne jest odpowiednie dla obiektów o średnicy 10-40 mm, używana cewka musi zawsze mieć średnicę o co najmniej 10 mm większą niż średnica ogrzewanego obiektu. Ogrzewanie działa na zasadzie indukcji i dlatego może być stosowane tylko do materiałów ferromagnetycznych. Indukcja posiada zintegrowane zabezpieczenie przed przegrzaniem, maksymalny czas ciągłego nagrzewania wynosi 2 minuty. Podczas nagrzewania nigdy nie dotykaj nagrzewanego przedmiotu cewką, nie używaj nagrzewania indukcyjnego na pusto. Cewka musi być mocno dokręcona bocznymi śrubami po włożeniu korpusu indukcyjnego. W opakowaniu znajduje się 6 cewek 26, 36 i 46 mm w dwóch kawałkach oraz dwa przewody z izolacją do wykonania własnej cewki. Cewki są trwałe, ale na wypadek, gdybyś potrzebował kolejnej, można ją wykonać z litego drutu miedzianego o średnicy 2,5 mm i długości około 80 cm, wsuniętego w silikonową tuleję. Materiał ferromagnetyczny to taki, do którego dobrze przywiera magnes. Materiały ferromagnetyczne obejmują różne metale - żelazo, nikiel, kobalt, gadolin i niektóre stopy, takie jak stal. Opakowanie: Ogrzewanie indukcyjne, 6 sztuk cewek, 2 sztuki drutu do wykonania własnej cewki, metalowy futerał.