Pneumatyczny nalewak przeznaczony jest do dozowania produktów płynnych i półpłynnych, takich jak oleje, farby, syropy, jogurty, ketchup czy musztarda. Nie nadaje się do stałych lub bardzo gęstych mieszanek ze stałymi kawałkami, takimi jak pasztety lub pasty do smarowania.
Dozownik działa na zasadzie dwóch zaworów jednokierunkowych i tłoka pośrodku tych zaworów, który wypycha ciecz do przodu w jednym kierunku, a gdy powraca, pobiera dozowaną ciecz przez rurkę z górnego zbiornika. Podczas wypychania, zawór spustowy w głowicy napełniającej jest pneumatycznie otwierany w tym samym czasie. Jest to kontrolowane przez elektromagnetyczny przełącznik pneumatyczny wewnątrz urządzenia, który wpuszcza sprężone powietrze do głównego tłoka i zaworu. W jednym kierunku wypiera tłok i jednocześnie otwiera zawór, w drugim kierunku ściska tłok i zamyka zawór (piasta T). Całkowita objętość dozowanej masy jest kontrolowana przez dwa czujniki elektromagnetyczne, które wykrywają położenie tłoka. Jeden z nich jest zamocowany na początku tłoka, a drugi można przesuwać wzdłuż tłoka, aby dostosować zakres ruchu tłoka, a tym samym ilość zasysanej i dozowanej masy. Dawka jest regulowana w zakresie od 50 do 1000 ml i może być powtarzana w celu uzyskania większej objętości.
Dozownik może być używany zarówno do ręcznego napełniania - za pomocą pedału nożnego do wyzwalania dawki, jak i w trybie automatycznym, w którym urządzenie dozuje w sposób ciągły z szybkością zależną od czasu ruchu głównego tłoka. Jest to odpowiednie na przykład dla przenośnika taśmowego lub doświadczonego operatora, który może napełniać z dużą szybkością.
Dozownik wymaga do działania zasilania 230V/1A, całkowity pobór mocy to tylko 10W (elektronika sterująca). Ciśnienie dostarczanego powietrza powinno mieścić się w zakresie 0,4-0,6 MPa. Powietrze jest podłączane do dozownika za pomocą kołnierza węża John Guest 5/16" 8mm. Kołnierz umożliwia odłączenie powietrza poprzez przesunięcie niebieskiej tulei.
Sam dozownik zasysa dozowany materiał za pomocą tłoka z 26-litrowego górnego zbiornika ze stali nierdzewnej, więc nie ma potrzeby dostarczania cieczy pod ciśnieniem, co jest główną domeną tego dozownika. Głowica dozująca jest wyposażona w tępą igłę o średnicy wewnętrznej 7,6 mm i długości 32 mm.
Dozownik wykonany jest ze stali nierdzewnej i aluminium, a części mające kontakt z cieczą wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkt nie posiada certyfikatu spożywczego.
Na prędkość dozowania mają wpływ: lepkość substancji, objętość jednej dawki i ustawienie prędkości tłoka. Prędkość tłoka można regulować ręcznie, wpływając w ten sposób na prędkość dozowania masy.
Dozownik należy dokładnie wyczyścić i nasmarować po każdym użyciu, zgodnie z instrukcją obsługi produktu.
Możesz przetestować wypełniacz bezpośrednio u nas, w przypadku, gdy chcesz przetestować wypełniacz ze swoim produktem, zostanie naliczona opłata w wysokości 1,5 godziny pracy technika za późniejsze czyszczenie wypełniacza po teście.
Do maszyny należy podłączyć zasilanie czystym sprężonym powietrzem. Informacje na temat ciśnienia wymaganego do prawidłowego działania maszyny można znaleźć w parametrach produktu.
Wraz z dozownikiem dostarczany jest zawór ze smarowaniem powietrzem, aby zapobiec zakleszczeniu pneumatycznych części dozownika.
Zawartość opakowania.
| Ciśnienie wlotowe | 0.4 - 0,6 MPa |
| Igła wylotowa | długość 32 mm, średnica wewnętrzna 7,6 mm |
| Prędkość dozowania | w zależności od lepkości i objętości |
| Dokładność dozowania | +/- 1 - 2% |
| Zasilanie | 230V 1A AC, 10W |
| Materiał | stal nierdzewna |
| Pojemność zbiornika | 26 litrów |
| Wsad | 50 - 1000 ml |
| Lepkość dozowanych cieczy | olej, jogurt |
| Przycisk awaryjny (wyłączenie awaryjne) | tak |
| Elementy sterujące | Pedał nożny/automatyczny |
| Wymiary | 260(w) x 650(h) x 1000(d) mm |
| Waga | 24 kg |
| Waga opakowania [kg]: | 31.5 kg |