Oszczędność miejsca wynika głównie z braku sprężarki wewnątrz stacji. Zamiast tego, turbodmuchawa jest używana bezpośrednio w uchwycie. System ten doskonale nadaje się do zastosowań, w których wymagany jest niski lub minimalny przepływ powietrza. Wydajność turbodmuchawy nie jest obciążona pulsacjami typowymi dla sprężarek i pomp membranowych przy niskich wydajnościach. Praca turbiny jest cicha, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości, a poziom hałasu jest niższy niż w przypadku porównywalnych turbodoładowanych systemów gorącego powietrza. Ponadto wydajność turbosprężarki jest wyższa w porównaniu do sprężarek membranowych, zapewniając przepływ powietrza do 60 litrów na minutę. OSTRZEŻENIE - oferty innych producentów podają dwukrotnie większe natężenie przepływu, co w praktyce jest nierealne, a dmuchawa tej stacji nie jest w stanie osiągnąć takich wartości. Maksymalna prędkość turbiny zapewnia natężenie przepływu wynoszące około 60 litrów na minutę i to przy założeniu, że na rurze nie jest zamontowany żaden element mocujący. Jeśli zwiększona wydajność dmuchawy jest niezbędna dla danego zastosowania, będzie ona dostępna w połączeniu z przystawkami o największej możliwej powierzchni kryzy (zazwyczaj przystawki BGA). W przypadku korzystania z wąskich dysz, dozowana objętość powietrza jest porównywalna ze stacjami wyposażonymi w pompę membranową. Stalowa rura, na której montowane są poszczególne przystawki lutownicze, zwieńczona jest spiralnymi łopatkami, które zapewniają laminarny przepływ ogrzanego powietrza. Średnice dołączonych rozszerzeń (6 mm, 8 mm i 12 mm) obejmują praktycznie wszystkie operacje przeróbki małych i średnich układów BGA.
Temperatura gorącego powietrza jest regulowana za pomocą przycisków, a aktualna wartość jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Po wybraniu temperatury za pomocą przycisków, wyświetlacz pokazuje ustawioną temperaturę. Moc turbosprężarki jest wybierana za pomocą potencjometru. Oczywiście następuje przejście do trybu uśpienia po zdjęciu uchwytu z podstawki. Po odzyskaniu uchwytu normalna temperatura lutowania zgodnie z ustawioną wartością jest osiągana w ciągu kilku sekund. Cała obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, co przyczynia się do niskiej wagi stacji. Rękojeść jest lekka pomimo zintegrowanego zespołu śmigła; waży około 180 g.
Mikrolutownica kontaktowa:
Pióro lutownicze wyposażone jest we wkładkę rezystancyjną o mocy 70W. Końcówki są wymienne i kompatybilne z serią "T". Regulacja temperatury odbywa się za pomocą przycisków, a temperatura jest wyświetlana na wyświetlaczu LED. Włączanie lutownicy jest całkowicie niezależne od działania gorącego powietrza. Gorące powietrze może być również włączane i wyłączane niezależnie. Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 100-480°C.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, ta stacja do obróbki nadaje się również jako zgrzewarka do tworzyw sztucznych ze względu na zakres temperatur sterowania gorącym powietrzem.
Komponenty: uchwyt gorącego powietrza, dysze gorącego powietrza o średnicy 6,8,12 mm (przekrój okrągły)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
Kolor dostarczonego elementu może się różnić w zależności od aktualnych stanów magazynowych.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-138-158 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | NET 807 |
| Waga opakowania [kg]: | 3 kg |