Stacja do obróbki gorącym powietrzem wyższej klasy renomowanego producenta QUICK oferuje nieporównywalnie wyższą wydajność w stosunku do systemów klasy podstawowej. W porównaniu do tańszych systemów, spirala grzewcza jest nawinięta na ceramiczną ramę w przeciwieństwie do spirali powietrznej stosowanej w stacjach klasy podstawowej. Taka konstrukcja pozwala na osiągnięcie do 1kW mocy grzewczej gorącego powietrza przy zachowaniu wysokiej trwałości i wysokich temperatur, w których spirala jest rozgrzana do czerwoności i najbardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.
Wkład grzewczy jest wystarczająco wydajny, aby ogrzać powietrze do wysokiej temperatury nawet przy maksymalnej mocy dmuchawy. Dmuchawa zapewnia przepływ powietrza do 120 litrów na minutę i nawet przy stosunkowo wąskich dyszach nie występuje znaczne zmniejszenie przepływu. Silnik dmuchawy jest komutowany elektronicznie, co przyczynia się do zwiększenia niezawodności, trwałości i stabilności przepływu. Sterowanie parametrami stacji jest w pełni cyfrowe z możliwością zapisania w pamięci trzech ustawionych wartości. Wartości zadane mogą być chronione hasłem, bez znajomości którego nie jest możliwa zmiana temperatury lub wydajności sprężarki.
Przystawki gorącego powietrza są zaprojektowane do szybkiej wymiany podczas pracy i wymagają jedynie wsunięcia w kołnierz rury. Uchwyt jest wyposażony w czujnik magnetyczny, a stacja wyłącza się automatycznie po odłożeniu na stojak. Wzrost do ustawionej temperatury jest niemal natychmiastowy po chwyceniu uchwytu dzięki sile spirali.
Elementy zestawu: stojak na uchwyt gorącego powietrza, dysze gorącego powietrza o średnicy 5, 6,3, 8,4 mm (przekrój kołowy)
Przystawki gorącego powietrza nie są kompatybilne z serią 8xxx!
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Blokowanie ustawień hasłem | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 190-150-270 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 4.8 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Blokowanie ustawień hasłem | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 190-150-270 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 4.8 kg |