
Stacja rozpływowa umożliwiająca zdefiniowanie krzywej temperatury poprzez ustawienie trzech temperatur i trzech czasów, określając długość każdej fazy profilu temperatury. Utworzony profil temperaturowy służy do sterowania procesem lutowania rozpływowego w taki sam sposób, jak w piecach lutowniczych na podczerwień. Jeśli chcesz obsługiwać stację jak konwencjonalny piec na gorące powietrze, wystarczy ustawić czas na 0 sekund, a system zostanie ustawiony na stałą ustawioną temperaturę. W tym trybie temperaturę ustawia się za pomocą przycisków strzałek.
Stacja została zaprojektowana tak, aby nie zajmowała więcej miejsca na biurku niż jest to konieczne. Oszczędność miejsca wynika głównie z braku kompresora wewnątrz stacji. Zamiast tego zastosowano turbo dmuchawę bezpośrednio w uchwycie. Praca turbiny jest cicha, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości, poziom hałasu jest niższy niż w przypadku porównywalnych systemów gorącego powietrza wyposażonych w turbodmuchawę. Ponadto wydajność turbosprężarki jest wyższa w porównaniu do sprężarek membranowych, zapewniając przepływ do 60 litrów powietrza na minutę. OSTRZEŻENIE - oferty innych producentów podają dwukrotnie większe natężenie przepływu, co w praktyce jest nierealne, a dmuchawa tej stacji nie jest w stanie osiągnąć takich wartości. Maksymalna prędkość turbiny zapewnia natężenie przepływu wynoszące około 60 litrów na minutę i to przy założeniu, że na rurze nie jest zamontowany żaden element mocujący. Jeśli zwiększona wydajność dmuchawy jest niezbędna dla danego zastosowania, będzie ona dostępna w połączeniu z przystawkami o największej możliwej powierzchni kryzy (zazwyczaj przystawki BGA). W przypadku korzystania z wąskich dysz, dozowana objętość powietrza jest porównywalna ze stacjami wyposażonymi w pompę membranową. Należy jednak zwrócić uwagę na koniec metalowej rurki; ten typ nie pozwala na użycie naszej szerokiej gamy przystawek. Ze względu na różną średnicę wylotu rurki, zakres jest ograniczony do trzech średnic dostarczanych nasadek, a mianowicie 5 mm, 7 mm i 12 mm. Średnice te obejmują jednak praktycznie wszystkie operacje przeróbki małych i średnich układów BGA. Jeśli jednak zamierzasz używać określonych typów rozszerzeń, musisz wybrać inną stację.
Parametry pracy ustawia się za pomocą przycisków i potencjometru (prędkość obrotowa turbiny). Oprócz temperatury, przyciski służą do wyboru długości każdej fazy profilu reflow w sekundach. Wyświetlacz pokazuje zmierzoną temperaturę powietrza na wylocie dyszy podczas pracy. Oczywiście przejście do trybu uśpienia jest możliwe po zdjęciu uchwytu ze stojaka. Po ponownym uchwyceniu normalna temperatura lutowania zgodnie z ustawioną wartością jest osiągana w ciągu kilku sekund. Cała obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, co przyczynia się do niskiej wagi stacji. Rękojeść jest lekka pomimo zintegrowanego zespołu śmigła; waży około 190 g.
Oprócz funkcji lutowania i rozlutowywania, stacja ta nadaje się również do spawania tworzyw sztucznych dzięki zakresowi regulacji temperatury.
Komponenty: uchwyt gorącego powietrza, dysza gorącego powietrza
Kolor i materiał pokrętła sterującego może różnić się od przedstawionego na zdjęciu w zależności od dostawy producenta.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-140-180 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 1.8 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | tak |
| Mikrolutowanie | nie |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 100-140-180 mm |
| Waga opakowania [kg]: | 1.8 kg |