Stacja lutownicza na gorące powietrze z mikrolutowaniem w połączeniu z uchwytem do pionowego montażu uchwytu gorącego powietrza. Część gorącego powietrza może być używana jako klasyczny uchwyt gorącego powietrza lub zaciśnięta w uchwycie. Parametry pracy obu części systemu wyświetlane są na kontrastowym wyświetlaczu LCD z niebieskim podświetleniem. Stosunkowo niewielkie rozmiary stacji wynikają głównie z braku kompresora wewnątrz obudowy. Zamiast tego zastosowano turbosprężarkę umieszczoną bezpośrednio w uchwycie.
system ten doskonale nadaje się do zastosowań, w których wymagany jest niski lub minimalny przepływ powietrza. Wylot turbiny nie jest obciążony pulsacjami typowymi dla sprężarek i pomp membranowych przy niskich wydajnościach. Praca turbiny jest cicha, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości, a poziom hałasu jest niższy niż w przypadku porównywalnych turbodoładowanych systemów gorącego powietrza. Ponadto wydajność turbosprężarki jest wyższa w porównaniu do sprężarek membranowych, zapewniając przepływ powietrza do 60 litrów na minutę. OSTRZEŻENIE - oferty innych producentów podają dwukrotnie większe natężenie przepływu, co w praktyce jest nierealne, a dmuchawa tej stacji nie jest w stanie osiągnąć takich wartości. Maksymalna prędkość turbiny zapewnia natężenie przepływu wynoszące około 60 litrów na minutę i to przy założeniu, że na rurze nie jest zamontowany żaden element mocujący. Jeśli zwiększona wydajność dmuchawy jest niezbędna dla danego zastosowania, będzie ona dostępna w połączeniu z przystawkami o największej możliwej powierzchni kryzy (zazwyczaj przystawki BGA). W przypadku korzystania z wąskich dysz, dozowana objętość powietrza jest porównywalna ze stacjami wyposażonymi w pompę membranową. Stalowa rura, na której montowane są poszczególne przystawki lutownicze, zwieńczona jest spiralnymi łopatkami, które zapewniają laminarny przepływ ogrzanego powietrza.
Moc grzewcza gorącego powietrza wynosi 700 W, a wraz z bardzo dokładną i elastyczną cyfrową kontrolą temperatury, system jest w stanie sprostać wymaganiom stabilności temperatury podczas lutowania bezołowiowego. Rzeczywista temperatura gorącego powietrza jest mierzona przez czujnik temperatury zintegrowany z cewką grzewczą i wyświetlana na wyświetlaczu LED. Żądaną temperaturę ustawia się za pomocą przycisków UP i DOWN.
Pióro lutownicze jest wyposażone we wkładkę rezystancyjną o mocy 75 W. Końcówki są wymienne i kompatybilne z serią "T". Regulacja temperatury odbywa się za pomocą przycisków, a temperatura wyświetlana jest na wyświetlaczu LED. Włączanie lutownicy jest całkowicie niezależne od działania gorącego powietrza. Gorące powietrze i podgrzewacz mogą być również włączane i wyłączane niezależnie. Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 100-480°C.
Pełna cyfryzacja elementów sterujących i operacyjnych zapewnia bardziej zaawansowane funkcje w postaci automatycznego wyłączania w przypadku braku aktywności oraz prostej i dokładnej kalibracji temperatury. Automatyczne wyłączanie wykorzystuje czujniki w grocie lutowniczym i uchwycie gorącego powietrza do wykrywania czasu bezczynności. Jeśli uchwyt gorącego powietrza zostanie zdjęty z podstawki, nastąpi automatyczne schłodzenie; po zdjęciu uchwytu żądana temperatura zostanie ponownie ustabilizowana, co jest osiągane szybko, biorąc pod uwagę moc spirali. Funkcję tę można łatwo dezaktywować, pozostawiając spiralę nadal nagrzaną do pracy w pionowym uchwycie statycznym. Tryb oszczędzania mikrolutowania jest aktywowany po ustawionym czasie nieużywania lutownicy w zakresie od 0 do 99 minut. Kalibrację można przeprowadzić dla pomiarów temperatury sekcji gorącego powietrza, jak również dla pomiarów temperatury grotu, w zakresie ±50°C. Nie ma potrzeby otwierania obudowy systemu lub szukania trymerów; funkcja jest dostępna za pomocą przycisków na panelu przednim.
W zestawie: uchwyt na gorące powietrze, podstawka pod grot lutowniczy, gąbka, dysze gorącego powietrza o średnicy 5, 7, 10 mm (przekrój okrągły)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i dysz gorącego powietrza.
Parametry
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Waga opakowania [kg]: | 3.8 kg |
Więcej parametrów
| Stacja gorącego powietrza |
|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | turbina |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | nie |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 195-140-250 mm |
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 907F |
| Waga opakowania [kg]: | 3.8 kg |