Wskazania pracy sprężarki i ogrzewania spiralnego są sygnalizowane diodami LED na odpowiednich potencjometrach. Wylot rury gorącego powietrza umożliwia montaż wszystkich dostępnych typów przystawek gorącego powietrza z naszej oferty. W zestawie znajduje się wyposażenie kompletnej stacji lutowniczej, w tym uchwyt na pióro lutownicze z trzpieniem na wlewkę cyny, gąbka i oczywiście mikrolutownica z podstawową końcówką T-0.8D. Dioda LED na przednim panelu służy do wskazywania nagrzania grotu. Temperaturę ustawia się za pomocą potencjometru, wybierając wartości na skali w °C.
Aktualny stan systemu kontroli gorącego powietrza jest wskazywany przez diodę LED (grzanie-niegrzanie) i wyświetlaną temperaturę, mierzoną przez czujnik w wylocie rurki. Druga dioda LED nie pokazuje aktualnej, lecz wybraną temperaturę lutowania. Aktualny przepływ powietrza do uchwytu jest wskazywany przez rurkę kulkową. Wskazanie rzeczywistego przepływu powietrza jest bardzo korzystne dla niektórych bardziej wrażliwych aplikacji lutowniczych, a także jest w stanie wykryć błędy, takie jak zaciśnięty wąż do uchwytu lub pęknięta gumowa membrana sprężarki. System mikroprocesorowy kontroluje działanie stacji lutowniczej nie tylko podczas pracy, ale także podczas wyłączania, gdy zapewnia schłodzenie stacji lutowniczej do temperatury poniżej 80°C.
Oprócz funkcji stacji lutowniczej i rozlutowującej, stacja ta nadaje się również do spawania tworzyw sztucznych dzięki szerokiej gamie przystawek i zakresowi regulacji temperatury.
W zestawie: uchwyt na gorące powietrze, uchwyt do lutowania układów BGA, podstawka pod pióro lutownicze, gąbka, dysze gorącego powietrza o średnicach 7,5, 10 mm (przekrój kołowy CN2075, CN2010), 10x10mm, 14x14mm (przekrój kwadratowy QFP Y1125, Y1126)
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą grotów lutowniczych serii 900 i przystawek gorącego powietrza.
| Stacja gorącego powietrza | |
|---|---|
| Typ | pulpit |
| Kontrola temperatury powietrza | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury gorącego powietrza | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Typ generatora wydmuchiwanego powietrza | sprężarka membranowa |
| Kontrola przepływu powietrza | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik przepływu powietrza | kolumnowy z kulką |
| Funkcja przedłużania żywotności spirali gorącego powietrza | nie |
| Mikrolutowanie | tak |
| Desolder | nie |
| Odsysanie oparów z końcówki do mikrolutowania | tak |
| Pęseta próżniowa | nie |
| Podgrzewanie | nie |
| Źródło laboratoryjne | nie |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 190-130-250 mm |
| Mikrolutowanie | |
| Kontrola temperatury | analogowy (potencjometr) |
| Wskaźnik temperatury | nie |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | nie |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Wymienne końcówki (typ) | klasyczna seria 900-T |
| Typ pióra lutowniczego | YIHUA 908 z odsysaniem |
| Waga opakowania [kg]: | 4.8 kg |